Basketbalisté Bostonu v NBA nečekaně opět prohráli

NEW YORK

Den poté, co 30. výhrou vyrovnali nejlepší bilanci od začátku sezóny v klubové historii, utrpěli basketbalisté Bostonu v NBA porážku. Nejlepší tým soutěže nestačil v sobotním utkání na Washington, na jehož palubovce podlehl 78:85 a připsal si druhou prohru z posledních tří zápasů. Celtics k vítězství nad Wizards nestačilo ani sedmibodové vedení ve čtvrté čtvrtině.

Jubilejní 600. výhru v základní části NBA oslavil v sobotu kouč San Antonia Gregg Popovich, jehož svěřenci porazili 105:88 Minnesotu.

Dramatický závěr mělo utkání mezi Los Angeles Clippers a Dallasem, které rozhodl v Kalifornii trojkou po vypršení času hostující Jerry Stackhouse. Na prodloužení došlo v Charlotte, kde Detroit zvítězil 103:100 díky Richardu Hamiltonovi, jenž v posledních 16 sekundách nastavení trefil čtyři rozhodující body.

Nejlepším střelcem sobotního programu byl elitní nahrávač Steve Nash, jenž pomohl Phoenixu k výhře nad Milwaukee 122:114 svým sezonním maximem 35 body.

Výsledky:
Washington - Boston 85:78, Charlotte - Detroit 100:103 po prodl., San Antonio - Minnesota 105:88, LA Clippers - Dallas 94:95, Phoenix - Milwaukee 122:114, Sacramento - Indiana 105:111, Utah - Orlando 119:115.