Házenkáři Dukly v extralize poprvé prohráli

Házenkáři Dukly Praha utrpěli první extraligovou porážku v sezóně. Ve čtvrtém kole neuspěli na palubovce Lovosic, které se po vítězství 30:27 bodově na svého soupeře dotáhly a v neúplně tabulce jim patří druhé místo.

Ve vyrovnaném duelu Dukla v prvním poločase dvakrát vedla o tři góly, Lovosice naopak i o čtyři. Po změně stran domácí střelce Motla s Kratochvílem podpořil brankář Šálek a vedení Lovosických bylo trvalejší, ale Dukla v závěru vyrovnala a dokonce šla sama do vedení 27:26. Ve zbývajících šesti minutách ale hosté nedali gól.

Roli papírového favorita nezvládla ani Třeboň, byť nad Bystřicí pod Hostýnem vedla už 9:5. Ještě do poločasu po oddechovém čase ale hosté skóre otočili a překvapivé vedení udrželi až do konce.

Nečekaný výsledek se zrodil i v Plzni, která naopak poločasové vedení proti Hustopečím neuhájila. Ještě ve 40. minutě sice Západočeši vedli 20:16, ale závěr zvládly lépe Hustopeče, třebaže přijely do Plzně jen s devíti hráči.

Extraliga házenkářů - 4. kolo:
Třeboň - Bystřice pod Hostýnem 24:29 (13:15)
Nejvíce branek: Mráz 5, Kubík a Loskot po 3 - Kroupa 10, Juránek a Šíra po 4. Rozhodčí: Válek, Opava. Sedmimetrové hody: 2/1 - 2/2. Vyloučení: 4:6. ČK: Kropáč (Bystřice). Diváci: 350.
Plzeň - Hustopeče 24:27 (15:13)
Nejvíce branek: Šik 6, Bečvář a Linhart po 5 - Jochman 8, Pernička a Semerád po 6. Rozhodčí: Pešek, Pavlát. Sedmimetrové hody: 2/2 - 2/2. Vyloučení: 7:2. Diváci: 200.
Lovosice - Dukla Praha 30:27 (15:14)
Nejvíce branek: Motl 8, Müller 7, Kratochvíl 6, Vaněk 5 - Kotrč a Polášek po 5, Král a Stehlík po 4. Rozhodčí: Padevět, Kohout. Sedmimetrové hody: 4/2 - 0. Vyloučení: 4:4. Diváci: 400.