Volejbalisté Budějovic se rozloučili s LM hladkou prohrou

MAASEIK

Volejbalisté Českých Budějovic prohráli i v posledním šestém utkání v Lize mistrů na půdě belgického Maaseiku. Čeští šampioni, kteří ztratili definitivně naději na postup v minulém zápase s portugalskou Vitorií, dnes podlehli 0:3 na sety za 71 minut.

Vyrovnané první dějství pro sebe rozhodli Belgičané v koncovce, v níž měli pevnější nervy a zvítězili 25:22. Pak už se výrazně projevila převaha Maaseiku, který si ve druhém setu se soupeřem pohrál a za 22 minut vyhrál 25:15. Jihočeši se snažili svůj pobyt na palubovce při derniéře v Lize mistrů prodloužit a ve třetím setu vedli o dva body 6:4, domácí celek usilující o postup však v závěru hosty převálcoval. Od stavu 19:17 se český tým ani jednou neradoval ze zisku výměny a prohrál 17:25.