Chicago vedlo nad basketbalisty Lakers o 16 bodů, ale nevyhrálo

NEW YORK

Basketbalistům Chicaga nestačilo k vítězství nad Los Angeles Lakers ani šestnáctibodové vedení v průběhu druhé čtvrtiny. Hostující celek, který jasně vládne Západní konferenci, nakonec v sobotním utkání NBA vyhrál 117:109, nejlepším střelcem losangeleského mužstva byl tradičně autor 28 bodů Kobe Bryant.

Lakers nyní čeká ještě šest zápasů v soupeřových halách. "Chicago nás svým nástupem v první půli hodně zaskočilo. Po přestávce jsme jim to chtěli oplatit," řekl novinářům Bryant. "Nechali jsme si tu šanci utéct, ztratili jsme strašně moc míčů," zlobil se trenér poraženého týmu Vinny Del Negro.

V celkovém pořadí soutěže jsou Lakers druzí o jednu porážku za Clevelandem. Ten zdolal Atlantu 102:96 a vyhrál poosmé za sebou. LeBrona Jamese tentokrát ve střelbě předčil Mo Williams, který dal 24 bodů, největší hvězda Cavaliers si připsala o dva méně.

Sobotnímu programu ligy střelecky kralovali Richardsonové. Newyorský Quentin Richardson zaznamenal 33 bodů, jeho tým však podlehl v Orlandu 103:110. Naopak 35 bodů Jasona Richardsona pomohlo Phoenixu k vysokému vítězství 128:96 nad Washingtonem.

Domácí pivot Shaquille O'Neal přidal v tomto utkání 13 bodů a s celkovým součtem 27 411 předstihl na pátém místě historického pořadí Mosese Malonea. Před ním už jsou jen legendy NBA Kareem Abdul-Jabbar (38 387 bodů), Karl Malone (36 928), Michael Jordan (32 292) a Wilt Chamberlain (31 419).

NBA:
Charlotte - Indiana 83:108, Chicago - LA Lakers 109:117, Cleveland - Atlanta 102:96, Memphis - Boston 87:105, Milwaukee - Portland 84:96, Orlando - New York 110:103, Phoenix - Washington 128:96.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.