Karviná po vítězství 24:22 nad Duklou srovnala v semifinále krok

KARVINÁ

Házenkáři Karviné dokázali nedělním vítězství 24:22 nad pražskou Duklou vyrovnat semifinálovou sérii na 1:1 na zápasy. Domácí se oproti prvnímu utkání zlepšili v obraně a padesátiprocentní úspěšností se zaskvěl brankář Mrkva.

Rovněž hosté v obranné fázi nepolevili a nedarovali Karvinským nic zadarmo. O výsledku rozhodl druhý poločas, kdy ve 44. minutě domácí vedli 21:17 a tento náskok si udržovali téměř až do konce. Dukle nepomohl ani střelecký výkon Stehlíka, který zaznamenal devět branek. "Pro diváky to musela být velmi dobrá propagace házené. Takto se mají hrát střetnutí play off. Nasazení a koncentrace byla u nás podstatně vyšší, než tomu bylo v prvním střetnutí," pochvaloval si kouč Karviné Jaroslav Hudeček.

Sílu domácích uznal i trenér Dukly Pavel Pauza. "První poločas byl podle našich představ. Ve druhé části jsme se ale trápili v postupném útoku. Domácí si neustále udržovali čtyřbrankový rozdíl a proto zaslouženě vyhráli," dodal.

Třetí utkání série je na programu 22. dubna v Praze.

Semifinále play off házenkářské extraligy mužů - 2. utkání:
Karviná - Dukla Praha 24:22 (13:12)
Nejvíce branek: Šulc 5, Hastík a Požárek po 4, Sliwka 3 - Stehlík 9/3, Rams a Lehocký po 3. Rozhodčí: Opava, Válek. Sedmimetrové hody: 2/0 - 4/3. Vyloučení: 8:4. Diváci: 1000. Stav série: 1:1.
Utkání o 5. až 8. místo - 1. kolo:
Kopřivnice - Jičín 24:18 (12:4)
Nejvíce branek: Hanzelka a Střelec po 5, Hladký 5/2, Veřmiřovský 4 - Vtípil, Šulc a Mašát po 3. Rozhodčí: Vaník, Halada. Sedmimetrové hody: 7/3 - 4/3. Vyloučení: 4:4. ČK: 22. Hanzelka - 60. Mašát. Diváci: 200.