Rubriky:

Míčové sporty

Basketbalistky prohrály na turnaji v Paříži i s Maďarskem

31. května 2009 15:44 - PAŘÍŽ

České basketbalistky prohrály i třetí zápas na turnaji v Paříži a obsadily poslední místo. Svěřenkyně Milan Veverky v neděli podlehly 46:67 Maďarsku, které skončilo třetí. O prvenství v turnaji budou hrát domácí Francie s Austrálií. Pro české basketbalistky byl zápas generálkou před mistrovstvím Evropy, které začne za týden v Lotyšsku.

S výjimkou první čtvrtiny, kterou český tým vyhrál 17:13, diktovaly tempo Maďarky. Soupeř byl rychlejší a přesnější v zakončení a Češky vinou zbytečných ztrát prohrávaly v poločase 29:36. Z útlumu se družstvo nevymanilo ani po přestávce, na štítu bylo především se střelbou.

"Očekával jsem, že se hráčky po sobotní prohře s Francií vyburcují k lepšímu výkonu. Bohužel se s výjimkou Vítečkové nedařilo zbývajícím dvěma tahounkám týmu Veselé a Kulichové a nenašla se ani žádná z dalších hráček, která by strhla tým ke zvratu," řekl ČTK Veverka. V pondělí kouč určí dvanáctku hráček, které odcestují ve čtvrtek na mistrovství Evropy.

Přípravný turnaj basketbalistek v Paříži:
Česko - Maďarsko 46:67 (17:13, 29:36, 40:51)

Nejvíce bodů: Vítečková 8, Bednářová a Bartoňová po 6, Kulichová a Zohnová po 5 - Hortiová 15, Vajdová 14, Fegyvernekyová 12.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty