Rubriky:

Míčové sporty

Čtyři basketbalisté Washingtonu dostali pokutu za imitaci střelby

9. ledna 2010 11:56 - WASHINGTON

Čtyři basketbalisté Washingtonu dostali od vedení klubu pokutu 10 000 dolarů (asi 182 000 korun) za to, že během úterního utkání NBA proti Philadelphii v žertu nataženými ukazováčky imitovali střílení. Společně s hvězdou týmu Gilbertem Arenasem si dělali legrácky z jeho prosincového incidentu, při němž vytáhl v šatně na dalšího hráče Javarise Crittentona ze skříňky nenabité pistole.

 

Matt Slocum, ČTK/AP

Arenasovi ve středu kvůli tomu vedení NBA na neurčito až do vyřešení případu zastavilo soutěžní činnost. Po dobu trestu nebude trojnásobný účastník Utkání hvězd dostávat plat., což v jeho případě dělá 147 200 dolarů (více než 2,5 miliónu korun) za jeden zápas.

Kapitán Antawn Jamison se za chování svých spoluhráčů omluvil fanouškům v hale před pátečním utkáním proti Orlandu a omluvu pak Wizards podpořili vítězstvím 104:97. "Bylo to hloupé a dětinské. Ale já se musím chovat jako dospělý a přijmout trest, omluvit se fanouškům i klubu za takové jednání," uvedl jeden z potrestaných hráčů Randy Foye. Pokutu dostali také Andray Blatche, JaVale McGee a Nick Young.

Arenas s Crittentonem se dostali 21. prosince do hádky údajně kvůli výhře v pokeru. Vedení klubu proto také v pátek zakázalo hazardní hry na palubě letadla při cestách na zápasy. Arenas vytáhl na spoluhráče prázdné pistole, které prý schoval v kabině proto, aby je v jeho domě nenašly děti. Crittenton podle nových informací listu Washington Post mířil dokonce vlastní nabitou zbraní. Basketbalisté NBA přitom mají zakázáno nosit do hal a na ligové akce zbraně.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty