Allen z Bostonu prolomil v NBA střeleckou smůlu v pravý čas

NEW YORK

Bostonský basketbalista Ray Allen minul v pátečním utkání NBA proti Portlandu 11 ze svých úvodních 13 střel, ale při té nejdůležitější se nemýlil. V poslední minutě prodloužení se trefil zpoza tříbodového oblouku a poslal vedoucí celek Atlantické divize do vedení. Celtics už poté neinkasovali a po závěrečné smeči Tonyho Allena zvítězili 98:95.

Za Boston po zranění kolena a desetizápasové pauze opět nastoupil Kevin Garnett, který dal 13 bodů, nejlepším střelcem Celtics byl Paul Pierce s 24 body. Ray Allen, jenž před rozhodujícím okamžikem utkání čtyři trojkové střely neproměnil, byl ve vítězném týmu až pátým střelcem s devíti body. "To, jak se netrefoval, zkrátka muselo jednou skončit," povzdechl si trenér Portlandu Nate McMillan.

Obhájci titulu Los Angeles Lakers se po čtvrteční prohře v duelu dvou nejlepších mužstev ligy s Clevelandem dlouho trápili i s New Yorkem. Až v závěrečné čtvrtině se v jejich týmu rozstřílel Kobe Bryant, který takřka zdvojnásobil svou dosavadní bilanci 14 bodů, a Lakers zvítězili 115:105.

San Antonio sice podlehlo doma Houstonu 109:116, ale jeho hráč Tim Duncan mohl mít alespoň dílčí radost z toho, že dosáhl hranice 20.000 bodů. V historii NBA to před ním dokázalo jen 34 basketbalistů.

NBA:
Atlanta - Charlotte 103:89, Boston - Portland 98:95 po prodl., Detroit - Indiana 93:105, Golden State - New Jersey 111:79, Memphis - Oklahoma City 86:84, Minnesota - New Orleans 94:96, New York - LA Lakers 105:115, Orlando - Sacramento 100:84, Philadelphia - Dallas 92:81, Phoenix - Chicago 104:115, San Antonio - Houston 109:116, Toronto - Milwaukee 101:96, Washington - Miami 88:112.