Rubriky:

Míčové sporty

Basketbalistka Žirková po sezoně ukončí svoje brněnské angažmá

23. března 2010 14:09 - BRNO

Slovenská basketbalistka Zuzana Žirková ukončí po sezoně svoje osmileté brněnské působení. Devětadvacetiletá reprezentantka s největší pravděpodobností zamíří do mistrovského týmu Košic. V létě 2003 si Žirková vyzkoušela i zámořskou WNBA v dresu Washingtonu Mystics.

"Nazrál čas na změnu," uvedla Žirková, kterou v posledních dvou sezonách trápilo vleklé zranění Achillovy šlachy. V brněnském dresu zřejmě ještě stihne finálovou sérii play off. Žirková v minulosti odmítla nabídku na změnu občanství, aby mohla hrát za českou reprezentaci, a zůstala věrná Slovensku.

V poslední sezoně ale brněnskému týmu příliš nepomohla. V Evropské lize nastoupila pouze k dvěma zápasům, v nichž odehrála celkem devět minut. Hned v prvním kole v Moskvě si po špatném došlápnutí natrhla lýtkový sval. Po dvouměsíční přestávce nastoupila k dalšímu utkání v Gdyni, kde se jí zranění obnovilo.

"Máme o Žirkovou eminentní zájem, vždyť je dlouhá léta nejlepší slovenskou basketbalistkou. Už delší dobu máme představu, že budou v našem týmu hrát nejlepší slovenské basketbalistky, které by doplňovaly dvě šikovné Američanky," poznamenal manažer košického týmu Daniel Jendrichovský.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty