Rubriky:

Míčové sporty

Bryantovi obhájci: žalobkyně je promiskuitní

16. října 2003 10:32 - EAGLE (USA)

Obhájci basketbalisty Kobeho Bryanta, který je obviněný ze znásilnění devatenáctileté recepční z hotelu v coloradském Vailu, při předběžném líčení předložili důkazy o nevině svého klienta. Obhajoba svou strategii postavila na tvrzení, že kalhotky údajné oběti obsahovaly stopy spermatu jiného muže.

Argument advokátky Pamely Mackeyové při křížovém výslechu potvrdil i detektiv Doug Winters. "Žalobkyně přijela na vyšetření do nemocnice s kalhotkami, na nichž byly stopy spermatu jiného muže než je Kobe Bryant. Je to pravda?" ptala se Mackeyová. "Ano, je," odvětil detektiv.

Na kalhotkách recepční bylo přitom nalezeno i ochlupení muže bílé pleti, což Bryant rozhodně není. Obhájkyně pětadvacetileté basketbalové hvězdy z Los Angeles Lakers chce těmito důkazy potvrdit promiskuitu žalobkyně, s níž začala operovat již při první části předběžného líčení. V něm jde pouze o to, zda se bude Bryantův případ projednávat před porotou.

Verdikt bude oznámen do pondělí

Soudce Frederick Gannett chce verdikt oznámit do pondělí, právní experti si však nejsou jisti, jaké rozhodnutí bude. Zatímco část právníků navzdory novým důkazům obhajoby nepochybuje o tom, že basketbalista se procesu nevyhne, další skupina právníků považuje důkazy za natolik závažné, že by měly vést k zamítnutí žaloby již v předběžném líčení.

Pokud by byl Bryant za znásilnění odsouzen, může dostat až doživotní trest.

ČTK

Zrušit