Basketbalisté Nymburka v Jadranské lize poprvé narazili v Zadaru

ZADAR

Basketbalisté Nymburka ve čtvrtém kole Jadranské ligy poprvé prohráli, chorvatskému Zadaru podlehli na jeho palubovce 60:73. Po večerních zápasech tak nejspíš přijdou o vedení v tabulce. Sedminásobní čeští šampioni sice dali díky Michalu Křemenovi první koš zápasu, ale pak už jen dotahovali soupeřův náskok.

Poločas prohráli rozdílem jedenácti bodů. V závěrečné čtvrtině se hostům povedlo snížit až na 58:64, ale domácí pak šňůrou sedmi bodů znovu odskočili.

Hráči Nymburka se v utkání nedokázali dostat do výhodných střeleckých pozic a zatlačit Zadar do defenzivy. V obraně chybovali a často faulovali, což domácí potrestali 19 body z trestných hodů, zatímco hosté jich stříleli jen třináct a proměnili osm.

Jadranská liga basketbalistů - 4. kolo
KK Zadar - ČEZ Nymburk 73:60 (20:14, 36:25, 48:34) Nejvíce bodů: Car 23, Vladovič 11, Brown 9 - Simmons 14, Pumprla, Nissim a Benda po 8. Trestné hody: 26/19 - 13/8. Fauly: 19:24. Trojky: 4:4.
Budučnost Podgorica - Radnički Kragujevac 95:61 (55:25), Krka Novo Mesto - Croatia Záhřeb 65:63 (34:30), Hemofarm Vršac - Široki Brijeg 92:82 (48:39), Igokea Aleksandrovac - Crvena Zvezda Bělehrad 77:59 (34:22).

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.