Basketbalisté San Antonia v NBA po 12 zápasech prohráli

NEW YORK

Basketbalisté San Antonia poznali po 12 zápasech NBA přemožitele. Spurs podlehli v pátek doma na své palubovce v texaském derby 94:103 Dallasu a zaznamenali teprve druhou prohru v ročníku.

San Antonio vyhrálo v souboji velkých rivalů o dva body první čtvrtinu a těsné vedení si přeneslo i do závěrečné části, poté co druhá a třetí čtvrtina skončily totožným skóre 22:22. V posledním dějství však Mavericks utkání otočili, především díky pětiminutové fázi v závěru, během níž soupeře přestříleli 14:2.

Čtvrtá čtvrtina se vydařila především dallaskému Shawnu Marionovi, jenž v ní nastřílel 11 ze svých 19 bodů. Naopak nejlepší střelec domácích Manu Ginobili zaznamenal 16 z 31 bodů už v první části.

Dallasu se tak podařilo alespoň částečně odčinit výbuch z letošního prvního kola play-off, v němž na palubovce San Antonia prohráli všechny tři zápasy.

"Ani jsme nevěděli, jakou měli sérii. To je ta rivalita. Budeme s nimi hrát ještě třikrát a snad ještě v play-off," poznamenal dallaský Jason Terry. Nejlepším střelcem jeho týmu byl německý obr Dirk Nowitzki s 26 body.

Po třech porážkách se dočkal vítězství hvězdný tým Miami, ale proti Philadelphii příliš nenadchl. Ke zdolání nejhoršího týmu Východní konference v poměru 99:90 potřebovali Lebron James a spol. sérii 12:2 na začátku poslední čtvrtiny - předchozí dvě části totiž prohráli.

"Nebyl to zrovna nejpohlednější zápas. Ale potřebovali jsme se dostat zpátky, prostě si připomenout, jaké to je vyhrát," přiznal trenér Miami Erik Spoelstra. Dwyane Wade zaznamenal 23 bodů, James o tři míň a další letní posila Chris Bosh osmnáct.

Utah dokázal proti šampiónům Los Angeles Lakers zlikvidovat devatenáctibodovou ztrátu z prvního poločasu a připsal si čtvrté vítězství za sebou. Na výhře 102:96 nad týmem, který Jazzmany vyřadil letos z play off hladce 4:0 na zápasy, se podílel Deron Williams 29 body.

Devatenáctibodové vedení ze třetí čtvrtiny promarnili také hráči Denveru, přesto Chicago porazili. Děkovat za to mohli především hvězdnému Carmelo Anthonymu, jenž košem po vypršení času rozhodl o vítězství Nuggets 98:97. "Říkal jsem vám, že devět z 10 takových střel dám," uvedl po zápase Antohny, jenž před třemi týdny v téměř totožné situaci neuspěl.

NBA:
Boston - Toronto 110:101, Charlotte - Houston 99:89, Denver - Chicago 98:97, Detroit - Milwaukee 103:89, Indiana - Oklahoma City 106:110 po prodl., Memphis - Golden State 116:111, Miami - Philadelphia 99:90, Orlando - Cleveland 111:100, Phoenix - LA Clippers 116:108, Portland - New Orleans 78:97, San Antonio - Dallas 94:103, Utah - LA Lakers 102:96.