Nové Veselí - Famagusta 28:32 Házenkáři Nového Veselí budou na Kypru dohánět čtyřgólové manko

20. listopadu 2020 21:16 - Limassol

Házenkáři Nového Veselí prohráli na Kypru úvodní duel 2. kola Evropského poháru s Famagustou 28:32 a nevypracovali si dobrou pozici do sobotní odvety. Ta se bude hrát po dohodě klubů opět v Limassolu se začátkem v 19:15 SEČ.

Svěřenci Petera Kostky při premiéře v evropských pohárech dali první čtyři góly zápasu, ale poločas skončil nerozhodně 14:14. Extraligový celek ve druhém poločase ztratil dvoubrankové vedení, ale ještě v 50. minutě byl stav 25:25. Závěr ale vyšel lépe kyperskému týmu.

Sokol chtěl původně odehrát dvojzápas v domácí ZDT Aréně, kvůli pandemické situaci v České republice ale nakonec souhlasil s odehráním obou utkání u kyperského soupeře. Aktuálně až desátý tým extraligy v této sezoně vyhrál jediný soutěžní zápas, nad Maloměřicemi.

Galia pokračuje v reprezentaci, v nominaci před MS je i Petrovský

Evropský pohár je nástupcem dosavadního Vyzývacího poháru a je kvalitativně nejslabší ze tří pohárových soutěží. Vedle Nového Veselí ho budou hrát také Zubří, které postoupilo do 3. kola bez boje po odstoupení soupeře, a Dukla Praha, která byla do 3. kola přímo nasazena. Karviná kvůli nejisté situaci způsobené pandemií koronaviru a také z finančních důvodů ze soutěže odstoupila.

Úvodní utkání 2. kola Evropského poháru házenkářů:
Nové Veselí - Famagusta 28:32 (14:14), hráno v Limassolu
Nejvíce branek: Dodica 7/3, Kocich 4, Bartůněk a Melichar po 3 - Moraitis 10, Kritikos 7, Kesidis 5.
ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


ME ve volejbale 2021

Mistrovství Evropy ve volejbale se letos hraje na území čtyř států - kromě Česka je to také Estonsko, Finsko a Polsko, kde se také 19. září rozhodne o všech medailistech. Česká reprezentace je ve skupině B a své zápasy hraje v Ostravě. Vítězství obhajují volejbalisté Srbska.