Basketbalisté Prostějova vedou ve čtvrtfinále 2:0, Děčín prohrál

OPAVA/OSTRAVA

Basketbalistům Prostějova chybí jediný krok do semifinále ligového play-off. V Opavě dnes vyhráli 93:73 a na zápasy vedou 2:0. Ostrava naopak po domácím vítězství 86:71 vyrovnala sérii s Děčínem na 1:1.

V Opavě začali lépe domácí, jako by na nich úvodní vysoká porážka v Prostějově nezanechala žádné stopy. V šesté minutě již vedli o osm bodů, prosazovali se zejména odvážnými průniky pod koš. V závěru prvního poločasu ale Opavané několikrát zbytečně chybovali a umožnili lépe doskakujícímu soupeři vyrovnat.

V třetí čtvrtině hosté zlepšili obranu a zásluhou Nicholsona získali rozhodující náskok. V závěrečné části již favorit hru kontroloval. "Prostějovská kvalita se projevila, výsledek je obrazem výkonnosti obou celků," uvedl trenér Opavy David Klapetek.

"Opava dnes hrála velmi dobře, zejména v začátku utkání. Ve druhém poločase jsme přitvrdili obranu a utkání rozhodli," řekl kouč vítězů Peter Bálint.

Čtvrtfinále play off basketbalové ligy mužů - 2. zápasy:
Ostrava - Děčín 86:71 (18:20, 38:31, 63:46)
Nejvíce bodů: Palyza 19, Spagrud 15, Burke 13, Mason 12 - Hatcher 20, Alič 14, Soukup 11. Rozhodčí: Paulík, Macela, Kurz. Trestné hody: 28/25 - 11/8. Fauly: 20:24. Trojky: 7:5. Stav série: 1:1.
Opava - Prostějov 73:93 (26:21, 48:48, 61:73)
Nejvíce bodů: Šiřina 20, Blažek 12, Kratochvíl 11 - Nicholson 22, Landry 14, Veikalas a Prášil po 12, Šležas 10. Rozhodčí: Vrážel, Hošek, Kapl. Trestné hody: 14/9 - 22/15. Fauly: 19:20. Trojky: 6:10. Diváci: 863. Stav série: 0:2.