Basketbalisté Nymburka vyhráli další bitvu o finále s Děčínem

DĚČÍN

Basketbalisté Nymburka porazili Děčín i ve druhém ligovém semifinále a po vítězství 84:79 na soupeřově palubovce je už dělí jen jedna výhra od postupu do finále. Úřadující sedminásobní šampioni mohou rozhodnout v sobotu na domácím hřišti.

Po předchozí bitvě, která dospěla až do prodloužení, sehráli oba rivalové další vyrovnaný zápas. Nymburk sice v polovině závěrečné čtvrtiny prohrával o devět bodů, ale v posledních dvou minutách desetibodovou šňůrou nepříznivý stav otočil.

Hosté těžili z výborné střelby z dálky, když proměnili deset z 18 tříbodových pokusů. Po třech trojkách dali Nissim, Simmons a Sokolovský, který ze hry neminul ani jednu střelu. Celkem dal 14 bodů.

Nejlepším střelcem zápasu byl Simmons s 20 body, v domácím týmu nastřílel o bod méně Sanders.

Semifinále play off basketbalové ligy mužů - 2. zápas:
Děčín - Nymburk 79:84 (20:23, 44:44, 60:61)
Nejvíce bodů: Sanders 19, Hatcher 18, Alič 13, Pomikálek 10 - Simmons 20, Nissim 17, Sokolovský 14. Rozhodčí: Paulík, Macela, Vondráček. Trestné hody: 14/11 - 21/16. Fauly: 25:19. Trojky: 6:10.
Stav série: 0:2.