Rubriky:

Míčové sporty

Nažhavení volejbalisté si chtějí na ME vyšlápnout na Rusy

11. září 2011 20:27 - KARLOVY VARY

Čeští volejbalisté zvládli na mistrovství Evropy první dvě zkoušky a povzbuzení dvěma úspěchy myslí na nadstavbu. Po výhrách v Karlových Varech nad Portugalci i Estonci mají jisté minimálně druhé místo ve skupině B a v pondělí od 18 hodin touží zaskočit favorizované Rusko. Výhrou by si zajistili přímý postup do čtvrtfinále.

 

Jan Sokol, ČTK

Zápasu by měl v plné hale přihlížet i prezident republiky Václav Klaus a uvidí, jak se týmu podaří naplnit nahlas vyslovené přání smečaře Jiřího Popelky. Ten se po výhře nad Estonci chytl mikrofonu a publiku slíbil, že se Češi pokusí Rusy porazit.

"Ani nevím, jak se to stalo, že jsem mluvil naživo," smál se pak Popelka a přitakal, že se volejbalisté pokusí favorita zaskočit. "Bude to vrchol skupiny a uděláme vše, abychom Rusákům nevěnovali ani bod zdarma," řekl Popelka.

Ve dvou přípravných zápasech Češi na ruské obry, jeden z nejvyšších výběrů šampionátu, nezískali ani set. Nepovedlo se jim to například ani v úterních šesti tréninkových setech, při společné přípravě těsně před začátkem ME.

Šance je vždycky 

"Rusko jsme ještě neporazili, takže je to obrovská motivace, ale naše šance si procentuálně netipnu," uvedl blokař Jakub Veselý, nejlepší český hráč proti Estoncům. "Šance je vždycky a Slováci nám to ukázali, že se nesmíte nikoho bát," řekl asistent trenéra Milan Hadrava s odkazem na výhry Slovenska nad Bulhary a Němci.

"Je potřeba s nimi hrát co nejdéle vyrovnaně. Jakmile utečou o více bodů, narůstá jejich výkon geometrickou řadou. Je třeba je tlačit a nutit je ztrátovat. Určitě se popereme o to, abychom je hodně potrápili," přidal se kouč Jan Svoboda.

Když se očesávají kytky 

Rusové vyhráli Světovou ligu a působí jako rozjetá mašina, která se nedá zastavit. Aby měli Češi šanci na úspěch, musejí se spolehnout především na dobrý servis. "Když to mají dobře přihrané, tak se těžko brání," podotkl Veselý. "Každý tým má skulinku, oni asi o něco menší než ostatní, ale doufám, že ji nalezneme," řekl Popelka.

Při útoku se budou smečařům do cesty stavět vysoké bloky v čele s 218 centimetrů vysokým Muserským. "Já si na ně věřím a mám radši, když jsou bloky vyšší a vidím je. Potom je to výhodnější očesávat kytky," pronesl Popelka.

Podle Popelky je potřeba, aby volejbalisté zahráli třeba jako loni na MS proti Američanům, které nečekaně porazili. K tomu by je měli vybičovat diváci, kteří ve dvou zápasech vytvářeli skvělou kulisu. "Počítáme s nimi, jsou fantastičtí," řekl Popelka. "Umím si představit ještě hlučnější atmosféru," vyzval diváky Veselý.

ME ve volejbalu mužů v České republice a Rakousku:
Skupina A (Vídeň):
Srbsko - Slovinsko 3:1 (9, 23, -23, 23), Turecko - Rakousko 3:0 (21, 22, 20).
Skupina B (Karlovy Vary):
ČR - Estonsko 3:0 (20, 14, 20), Rusko - Portugalsko 3:1 (15, -23, 22, 13).
Skupina C (Innsbruck):
Belgie - Francie 3:1 (29, -34, 20, 24), Itálie - Finsko 3:0 (23, 25, 21).
Skupina D (Praha):
Slovensko - Německo 3:1 (23, -24, 24, 25), Bulharsko - Polsko 3:1 (-19, 22, 22, 23).

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty