Dallas je doma stále k neporažení

NEW YORK

Basketbalisté Dallasu si v nové sezoně NBA udrželi domácí neporazitelnost i v šestém zápase. Proti úřadujícím šampionům ze San Antonia se dokázali prosadit i přes mizernou úspěšnost střelby z pole a v dramatické koncovce udrželi vítězství 95:92.

Shawn Bradley (Dallas) tvrdě brání pronikajícího Rasho Nesteroviče (San Antonio) v zápase, jenž skončil výhrou domácích Mavericks 95:92.

Obrat v utkání řídil ve třetí čtvrtině Michael Finley, který si připsal 17 bodů. V závěrečné části si domácí vypracovali až šestnáctibodový náskok, pak ale opět ztratili koncentraci a jen těsně uhájili výhru. Nejlepším střelcem Dallasu byl německý reprezentant Dirk Nowitzki s 26 body.

"Je důležité, že dokážeme vyhrát i takové nepříjemné zápasy," ulevil si Steve Nash, který v závěru proměnil tři trestné hody za sebou. "Je dobré znamení, že dokážeme porazit i tak skvělý tým," dodal.

Hostující mužstvo nezachránil ani výborný individuální výkon Tima Duncana, autora 30 bodů a 17 doskočených míčů. V závěrečných deseti vteřinách však Duncan nedokázal proměnit tříbodový pokus, kterým by si vynutil prodloužení, ze stejné vzdálenosti pak selhal i francouzský rozehrávač Tony Parker.

Mizerný start do sezony basketbalistů Orlanda neukončila ani výměna trenéra. Pod vedením nového kouče Johnnyho Davise, který se týmu ujal v pondělí, sice s Phoenixem udrželi krok, nakonec ale utrpěli jedenáctou porážku za sebou. Nic na tom nezměnil ani tradičně výborný výkon Tracyho McGradyho, který nastřílel 20 bodů, připsal si sedm asistencí a pět doskoků.

Dallas - San Antonio 95:92
Nejvíce bodů: Nowitzki 26 - Duncan 30
Pheonix - Orlando 96:89
Nejvíce bodů: Marion 16 - McGrady 20