Děčín zaváhal v Pardubicích

PARDUBICE

Basketbalisté Děčína po překvapivé prohře v Pardubicích opustili druhou příčku Mattoni NBL, na niž se posunul brněnský celek A Plus. Nováček Chomutov si připsal druhé vítězství v sezóně a znovu proti Trize. Pozici lídra neochvějně drží Nymburk.

Děčín bez zraněných Sanderse a pivota Sitaře držel krok s Pardubicemi jen do začátku třetí čtvrtiny, kdy byl stav 44:45, pak se domácí prosadili i díky 10 trojkám a nebyla znát ani absence rozehrávače Hrubého. "Střelecky se vedlo Greplovi, uspěli jsme s agresívní obranou," liboval si asistent domácího kouče Milan Majer. "Tvrdost soupeře nám nesvědčila," připustil děčínský trenér Zdeněk Hummel. Chomutov znovu podržel Jelínek 20 body. "Vůbec jsme neproměňovali zpod koše," litoval kouč Trigy Brno Jiří Jandák.

Nymburk snadno udržel neporazitelnost i v Ústí nad Labem. Už po první čtvrtině získal sedmnáctibodový náskok (33:16), který postupně zvyšoval a domácí teprve v závěru proti náhradníkům snížili hrozící debakl. "Příznivý vývoj utkání mi umožnil vystřídat celý kádr. Jsem spokojen s útočnou fází, ale mám výhrady k obranné činnosti," konstatoval trenér Nymburka Michal Ježdík. Nový ústecký kouč Milan Konečný uznal rozdíl v kvalitě obou celků: "Soupeř byl lepší po všech stránkách."

Výsledky 12. kola Mattoni NBL:
Pardubice - Děčín 91:82 (Grepl 28, Laco 22, Musil 13 - Prach 20, Roberts 15)
Ostrava - A Plus Brno 88:93 (Gavlák 20, Prášil 19, Pospíšil 16 - Pavlík 20, Benda 19, Svoboda 16)
Ústí nad Labem - Nymburk 86:112 (Gittens 17, Kuzmanič 13 - Zídek 24, Nečas 18, Whitfield 17)
Mlékárna Kunín - Sparta Praha 91:77 (Callahan 19, Šoška 18, Bobb 10 - Miloš 20, David Douša 17)
Triga Brno - Chomutov 62:70 (Machač 24, Kočvara 11 - Jelínek 20, Doksanský 17)
Opava - USK Praha 87:75 (Sokolovský 29, Stuchlý 24, Sucharda 12 - Rerko 12, Krátký 9).