Welsch odehrál v Denveru nejlepší zápas kariéry

NEW YORK

Zatím nejlepší utkání v zámořské NBA sehrál v neděli Jiří Welsch na palubovce Denveru Nuggets. Na hřišti strávil pětatřicet minut a konto soupeře zatížil devatenácti body. Proměnil všechny tři trojkové hody a při výhře Bostonu 116:111 byl třetím nejlepším střelcem hostujícího celku.

Na svůj účet navíc Welsch připsal dva doskoky a tři asistence. Po hvězdě Bostonu Paulu Piercovi, který byl v hře čtyřicet minut, byl rodák z Pardubic druhým nejvytíženějším hráčem Celtics.

Boston se tak po čtyřech prohraných zápasech za sebou konečně dočkal vítězství a posunul se na osmé místo Východní konference. Největší zásluhu na výhře měl právě Pierce, který nastřílel 33 bodů a přidal 10 asistencí, druhý nejlepší střelec Celtics Eric Williams nasbíral 21 bodů.

Celtics prakticky celé utkání udržovali vedení, Pierce v závěru zvyšoval na 111:102. Denver však ještě zvedl hlavu a především díky dvěma proměněným trojkám Rodneyho Whitea prohrával 28 sekund před koncem zápasu jen o dva body. Finálové drama nakonec rozhodli Pierce a James, kteří proměnili volné hody a stanovili konečné skóre.

Los Angeles Clippers - Minnesota 94:96
Nejvíc bodů: Maggette 26 - Sprewell 27.
Memphis - Portland 93:79
Nejvíc bodů: Gasol, Miller 17 - Randolph 29.
Toronto - Seattle 108:98
Nejvíc bodů: Carter 30 - Lewis, Radmanovič 20.
Denver - Boston 111:116
Nejvíc bodů: White 23 - Pierce 33 (Welsch 19).