Finále MS házenkářek: Maďarsko vs. Francie

ZÁHŘEB

Maďarské házenkářky se probojovaly do finále 16. mistrovství světa v Záhřebu. V semifinále stříbrné olympijské medailistky porazily rozdílem dvou branek 40:38 tým Korejské republiky a v neděli budou hrát o titul s Francií. Ta v druhém semifinále porazila Ukrajinu 28:26.

Naposledy se Maďarky probojovaly do finále světového šampionátu v roce 1995, kdy turnaj samy pořádaly spolu s Rakouskem. O druhé zlaté medaile se utkají s Francií, která porazila Ukrajinu až v prodloužení 28:26.

V poločase přitom prohrávaly pozdější vítězky o tři góly a nic nenasvědčovalo tomu, že by mohly získat cennější kov než ten bronzový, který získaly na posledním evropském šampionátu.

Semifinále:
Maďarsko - Korejská republika 40:38 (22:19)
Nejvíce branek: Radulovicsová 8/3, Lovaszová 7, Kulcsarová a Kirsnerová po 6 - O Song-ok 10, Woo Sun-Hee, Huh Sun-jong a Čang So-he po 4, Lim O-kjeong 4/2. Diváci: 5000.
Francie - Ukrajina 28:26 po prodl. (25:25)
Nejvíce branek: Lejeuneová 8/3, Delerceová, Vogeinová a Tervelová po 3, Myaroová 3/1 - Jacenková 6, Verheljuková 4, Cygicaová 4/1, Sjukalová a Hryholiunasová po 3. Diváci: 3000.
Zápas o 5. místo:
Španělsko - Norsko 27:26 (14:14)

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.