Francouzské házenkářky poprvé mistryněmi světa

ZÁHŘEB

Francouzské házenkářky získaly poprvé titul mistryň světa. Ve finále šampionátu v Záhřebu v neděli porazily Maďarsko 32:29 po prodloužení a po stříbru z roku 1999 vybojovaly teprve druhý cenný kov. V normální hrací době skončil napínavý zápas před zraky patnácti tisíc diváků nerozhodně 28:28.

Bronzové medaile si z Chorvatska odvezou Korejky, které uštědřily ve čtvrtfinálové skupině Francouzkám jedinou porážku na turnaji. V dnešním duelu o třetí místo zdolaly reprezentantky asijské házené tým Ukrajiny. České hráčky vypadly už v základní skupině a v konečném pořadí obsadily 15. místo.

Francouzské hráčky uspěly ve finále díky kolektivnímu výkonu. Nejlepší střelkyní vítězek byla Melinda Jacquesová, která dala pět branek. Na druhé straně vynikla Bojana Radulovicsová, jež se trefila třináctkrát, ale ani její skvělý střelecký výkon týmu nepomohl. Maďarky tak musejí čekat na další titul po triumfu v roce 1965 nejméně další dva roky.

Na světovém šampionátu šlo také o účast na olympijských hrách. Start v Aténách si vybojovaly Francie, Maďarsko, Korea, Ukrajina a Španělsko.