Welsch dokonale střílel, ale kouzlo nezlomil

NEW YORK

Kouzlo basketbalistů Orlanda Magic nezlomil ani jediný český zástupce v NBA Jiří Welsch. Ten proměnil všechny střelecké pokusy, během necelé půlhodiny nasázel deset bodů, ale Bostonu to nestačilo. Chyběl zejména tradiční příspěvek opory Celtics Paula Pierce, který se zraněnou rukou zaznamenal pouhých 20 bodů. Orlando vyhrálo v prodloužení 124:118.

Bostonu se nepovedlo ubránit domácího kanonýra Tracyho McGradyho, který nastřílel 42 bodů. Navíc jeho hráči nezvládli prodloužení, v němž proměnili jen tři z deseti střel z pole.

Boston měl přitom nakročeno k vítězství, ale v poslední čtvrtině dovolil, aby nejslabší celek ligy dotáhl jeho sedmibodový náskok a vynutil si prodloužení. "Řekl jsem klukům, že máme zápas ve svých rukou. Že stačí udržet tempo ještě několik minut a máme to doma," vykládal kouč Orlanda Johnny Davis. "Zasloužili jsme si vyhrát," mínil.

Lakers dostali výprask v Sacramentu

Losangeleští Lakers bez opor Kobeho Bryanta, Shaquilla O'Neala a Karla Malonea prohráli rozdílem dvaceti bodů v kalifornském derby se Sacramentem. Na palubovce úřadovali Peja Stojakovič a Mike Bibby, kteří společně nastříleli 44 bodů. Oba zářili hlavně v klíčové předposlední čtvrtině, v níž prvně jmenovaný zaznamenal 11 a Bibby osm bodů.

"Byl to pohodový zápas," komentoval průběh duelu Stojakovič. "Jen v druhé půli jsme trochu zvýšili tempo," doplnil jej Bibby.

Výsledky
Indiana - San Antonio 89:79, Orlando - Boston 124:118 po prodl., New York - Seattle 108:88, Detroit - Washington 98:77, Denver - Dallas 88:91, Phoenix - Golden State 104:93, Los Angeles Clippers - Miami 85:87, Sacramento - Los Angeles Lakers 103:83.