Házenkáři se rozloučili prohrou

LUBLAŇ

Českým házenkářům nevyšlo loučení s evropským šampionátem, v Lublani prohráli poslední zápas s týmem Srbska a Černé Hory 30:37. Svěřenci trenéra Rastislava Trtíka tak obsadili ve čtvrtfinálové skupině poslední, šesté místo. Největšími problémy Čechů byla slabá střelba a prostupná obrana.

Češi v utkání ani jednou nevedli. Nezachytili už nástup soupeře, který měl po čtyřech minutách tři góly k dobru. Reprezentanti pak ztrátu celý zápas doháněli, ale bez úspěchu, když marně hledali účinný recept na pestrou kombinační hru Srbů. Ti podle vlastních potřeb měnili rytmus hry a s lehkostí dokázali střílet branky, když to bylo zrovna zapotřebí. Český tým se naopak v koncovce trápil a nevyužil ani tři sedmimetrové hody.

O malý náznak zvratu se dvěma góly po změně stran postaral Juříček, ale za stavu 18:21 jeho celek znovu položily technické chyby a nepřesná střelba. Srbové bleskově kontrovali a získali zpátky dostatečné vedení, které pak s přehledem udržovali až do konce.

Čeští házenkáři obsadí na šampionátu s největší pravděpodobností jedenácté místo, ale definitivní jistotu jim dá až výsledek večerního zápasu mezi Švédskem a Španělskem. Před příštím ME 2006 budou muset hrát kvalifikaci, neboť přímý postup se týká jen pěti mužstev ze slovinského turnaje.

Skupina II.
Česká republika - Srbsko/Černá Hora 30:37
Poločas: 16:21. Sestava a branky ČR: Musil, Galia - Hrubý, Kraus 3, Kubeš 3, Jícha 4/3, Juříček 5, Heinz 3, Farář, Radčenko 3, Filip 3, Berka 6. Rozhodčí: Vakula, Ljudovik (oba Ukr.). Vyloučení: 3:5. Sedmimetrové hody: 4/1 - 1/0.
Další výsledky: Slovinsko-Německo 24:31 (10:18), Německo-Maďarsko 28:23 (16:12).