Házenkáři Karviné deklasovali v interlize Považskou Bystrici

Úřadující český mistr Baník Karviná deklasoval v úvodu interligy házenkářů Považskou Bystrici 30:11, když v druhém poločase dovolil soupeři skórovat pouze dvakrát. Hostům výborně zachytal gólman Putera.

O vítězství Hranic nad Kostelcem 32:29 se zasloužili především domácí střelci Bergendi s Veřmiřovským, kteří dali dohromady 23 branek.

Brněnský nováček prohrál ve své interligové premiéře s Prešovem, letošním vítězem společné česko-slovenské soutěže, 29:37. Domácí hráči drželi se zkušeným soupeřem krok do 15. minuty, pak se jim ale za stavu 8:8 zranil Bouček a hosté rychle získali čtyřbrankový náskok.

Košice začaly proti Dukle lépe a do 20. minuty vedly, pak se už prosadili hosté. Pražané lépe bránili, zatímco košická ofenziva mnohdy působila dojmem, že se hráči bojí vystřelit a dávají si při zakončení přednost. Dukla tak nevelký náskok bez větších potíží udržela.

Interliga házenkářů - 1.kolo
Považská Bystrica - Karviná 11:30 (9:12)
Nejvíce branek: Stráňovský 5/1, Trabelssie 3 - Sobol 7, Horák 6, Kust 5/2. Rozhodčí: Karlubík, Struhár. Sedmimetrové hody: 4/1 - 4/3. Vyloučení: 4:8. Diváci: 550
Hranice - Kostelec 32:29 (14:11)
Nejvíce branek: Bergendi 12/4, Veřmiřovský 11/1 - Kuzo 8, Hradil 6. Rozhodčí: Dolejš, Kohout. Sedmimetrové hody: 5/4 - 6/5. Vyloučení: 8:3. Diváci: 500.
Nové Zámky - ŠKP Bratislava 26:26 (14:11)
Nejvíce branek: Straňovský 7/5, Ivanov 6, Galla 5 - Kozák 10/6, Volentics a Tarhai po 3. Rozhodčí: Baďura, Dvorský. Sedmimetrové hody: 6/5 - 10/10. Vyloučení: 5:4. Diváci: 400.
Brno - Prešov 29:37 (12:19)
Nejvíce branek: Piskač 8/5, Buriánek 5, Motl, Bouček, Vtípil a Hastík po 3 - Antl 11/2, Čorej 6, Kukučka 5. Rozhodčí: Skružný, Novák. Sedmimetrové hody: 5/5 - 2/2. Vyloučení: 4:7. Diváci: 300.
Košice - Dukla Praha 21:23 (10:11)
Nejvíce branek: Justus 10, J. Kolesár 2 - Vraný a Brabec po 5, Větrovec 4. Rozhodčí: Podlucký, Rudínský. Sedmimetrové hody: 7/4 - 3/1. Vyloučení: 1:2. Diváci: 500.
Zápasy Zubří - Sečovce a Bardejov - Frýdek-Místek byly odloženy.