Rubriky:

Míčové sporty

Satoranský bude pokračovat v Seville, do NBA chce za rok

8. srpna 2012 13:19 - Chomutov

Český basketbalista Tomáš Satoranský bude nadále oblékat dres Sevilly. V červnu byl sice draftován do NBA Washingtonem, ten se ho však rozhodl ještě rok ponechat vyzrát v Evropě. A tak odchovanec USK Praha podepsal dvouletou smlouvu se španělským celkem, za který hrál předchozí tři sezony. Nyní se ale hodlá soustředit jen na reprezentaci, které chce jako jeden z lídrů pomoci k úspěchu v kvalifikaci mistrovství Evropy.

 

Profimedia.cz

Satoranský se po draftu do NBA zapojil do zámořské letní ligy, ve které hráči bojují o angažmá. Dopředu ale počítal s tím, že ještě zůstane v Evropě, což se také potvrdilo. "Rozhodli jsme se, že ještě budu v Evropě, a podepsal jsem smlouvu na dva roky v Seville s tím, že je připravená tak, abych mohl odejít do NBA po roce. Věřím, že za rok to vyjde," řekl ČTK Satoranský.

"Po fyzické stránce ještě nejsem na NBA připraven, takže na tom musím zapracovat a zesílit. Washington mi dal pár poznámek, na čem pracovat. Celkově ta letní liga byla dobrá zkušenost a trenér mě mohl poznat, což je důležité do budoucna," dodal.

Sevilla má sice jako většina španělských celků kvůli krizi ekonomické problémy, český rozehrávač přesto neuvažoval o tom, že by zkusil jiné evropské angažmá. "Je to sice horší než před rokem, peníze šly dolů, ale podmínky jsou adekvátní. Takže jsem nic jiného nehledal. Přišli jsme o nějaké hráče, ale osa týmu zůstala," prohlásil.

Trenér vyznává ofenzivní styl

Rovněž by mu prý měla vyhovovat spolupráce s trenére Aítem Garcíou Renesesem, který přišel z Málagy. "Nechává hráčům v ofenzivě hodně volnosti, což by mi mělo sedět. Věřím, že dostanu dost prostoru, jelikož tým za ty tři roky dobře znám. Ale ještě nemáme druhého rozehrávače, takže zatím těžko soudit. Zvláště když to budu mít ztížené, jelikož se k týmu připojím až v průběhu přípravy," dodal Satoranský.

Pozdější připojení k týmu prožívá i nyní v národním mužstvu, když kvůli povinnostem v letní lize a následné krátké dovolené přišel o úvodní dva týdny přípravy. "Neměl by to být problém, protože se s klukama znám. Potřeboval jsem si po Americe hlavně odpočinout, protože po reprezentaci hned začínám v klubu, takže bych vlastně neměl vůbec žádné volno. Také jsem chtěl, abych na basket trochu zapomněl a měl pak chuť na reprezentaci. To se povedlo," řekl Satoranský poté, co v prvním duelu pomohl 15 body k výhře nad Slovenskem.

Potenciál tým má

"Kvalifikace bude těžká, ale nejsme bez šancí. Máme dobrý tým a hodně potenciálu. Teď je na nás, abychom to sladili a aby to fungovalo. Je určitě na čem stavět," míní Satoranský.

Věří, že ve dvaceti letech zvládne roli jednoho z lídru týmu. "V Seville už na mě byl docela velký tlak, abych tým vedl. Zkušenosti už také mám, takže si myslím, že v reprezentaci roli lídra zvládnu. Ale samozřejmě když mluví Jirka Welsch nebo Luboš Bartoň, tak poslouchám, protože oni mají obrovské zkušenosti. Určitě se ale budu snažit být lídrem," řekl Satoranský.

Důležité podle něj bude hlavně to, jak bude tým zvládat domácí zápasy hrané v Chomutově. "Doma vyhrávat musíme. Máme tu skvělou palubovku, ani jsem nečekal, že bude tak dobrá. Uvidíme, jakou nám vytvoří kulisu fanoušci, ale věřím, že budeme mít dostatečnou podporu. Je k tomu ale třeba přispět našimi výkony," dodal.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty