Rubriky:

Míčové sporty

Nejlepší volejbalový pár spolu končí, Kubala bude hrát s Léblem

28. srpna 2012 10:48 - Praha

Ziskem třetího titulu mistrů republiky se uzavřela spolupráce plážových volejbalistů Petra Beneše s Přemyslem Kubalou. Po rozpadu nejúspěšnějšího českého páru poslední doby, který reprezentoval i na olympijských hrách v Londýně, bude Kubala na písku nastupovat s Martinem Léblem.

 

ČTK/AP

"Rozloučili jsme se na vrcholu. Rád bych se ještě beachi věnoval naplno, ale to by už s Petrem nešlo, protože on se nikdy nevzdá své práce," citoval osmatřicetiletého Kubalu server iDnes.

Beneš se chce víc věnovat rodině. "Mám zaměstnání a tři děti. Celé léto jsme jezdili s Přemkem po světě. Rodina kvůli mně trpěla, nebyli jsme ani na dovolené," řekl Deníku.

Čtyřleté partnerství na písku završili nedělním finálovým vítězstvím na republikovém šampionátu v Brně. Kubala se nyní vrací k Léblovi, s nímž už v minulosti také hrál. "Několikrát jsme si už byli zatrénovat a bylo to super. Vypadalo to slibně," řekl Kubala, který by měl v novém páru změnit specializaci a místo na bloku bránit v poli.

Dvaatřicetiletý Lébl i Kubala patřili k oporám šestkové reprezentace, v roce 2003 jí například pomohli do semifinále Světové ligy. Nyní bude jejich prioritou hra na písku.

"Hlavně se chceme beachi věnovat i přes zimu, abychom do Světové série šli rozehraní a ne jako s Petrem, kdy nám měsíc trvalo, než jsme se dostali na potřebnou úroveň," prohlásil volejbalista, který uvažuje i o další olympiádě 2016 v Riu de Janeiro. "Je to náš cíl, ale bude záležet na tom, jak vydržíme zdravotně a fyzicky," dodal Kubala.

Beneš s beachvolejbalem nekončí, už ale nemá ty nejvyšší cíle. "Příští rok si zahraju s bráchou (Josefem) českou tour. To už ale s vědomím, že nemusíme vyhrávat. Když jsme s Přemkem nevyhráli, každý se nás ptal, co se stalo, že nejsme první. Teď budu v klidu a hlavně bez velkých ambicí," doplnil.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty