Rubriky:

Míčové sporty

Házenkáři Montpellieru čelí podezření ze sázek na vlastní prohru

26. září 2012 12:08 - Paříž

Házenkáři francouzského velkoklubu z Montpellieru jsou podezřelí, že si prostřednictvím příbuzných vsadili na svou prohru. Uvedla to francouzská média s odkazem na anonymní zdroj ze soudu.

 

Darko Vojinovic

Vyšetřování se týká květnového ligového zápasu proti celku Cesson-Sévigné, který francouzští mistři překvapivě prohráli 28:31. Mezi podezřelými je podle televize France-3 osm hráčů Montpellieru včetně členů francouzské reprezentace, která získala zlato na olympijských hrách v Londýně. Za Montpellier hraje například nejlepší sportovec Francie za loňský rok Nikola Krabatic.

Na případ upozornila úřady státní sázková společnost Francaise de jeux. Její pracovníci totiž v souvislosti se zápasem zaznamenali "neobvyklou aktivitu", mezi jinými i výrazně zvýšený počet sázek v den utkání.

Prezident Montpellieru Rémy Levy popřel, že by klub byl nějak zapleten do ovlivňování průběhu zápasu. "Důrazně odmítáme, že bychom se podíleli na manipulaci výsledku," uvedl Levy a dodal, že klub bude hájit svou čest.

Montpellier od roku 1998 nezískal francouzský titul jen dvakrát a v roce 2003 vyhrál Ligu mistrů. Do roku 2011 v klubu působil český házenkář David Juříček.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty