Rubriky:

Míčové sporty

Washington uplatnil opci na Veselého, smlouvu má do roku 2014

20. října 2012 18:37 - Washington

Český basketbalista Jan Veselý vstoupí do nové sezóny NBA s vědomím, že s ním Washington Wizards prodloužili smlouvu. Rodákovi z Ostravy po sezóně skončí nováčkovský kontrakt, dnes však vedení klubu oznámilo, že na něj uplatnilo opci a smlouvu prodloužilo o další rok do léta 2014.

 

Ann Heisenfelt, ČTK/AP

Washington uplatnil opci hned na šest hráčů. Stejný krok učinil u hlavní hvězdy týmu Johna Walla, Trevora Bookera, Kevina Seraphina, Jordana Crawforda a Chrise Singletona.

"Dobrá zpráva," komentoval prodloužení smlouvy Veselý na Twitteru poté, co mu novinku sdělil prezident klubu Ernie Grunfeld.

"Věříme v postupný vývoj, protože se nám povedlo v posledních letech přivést do týmu mladé a talentované hráče. Jsme rádi, že jsme je mohli podepsat na další sezónu," uvedl v prohlášení Grunfeld. "V kombinaci se zkušenými hráči nám dávají naději na budoucí úspěch," dodal.

Veselý byl do NBA draftován před rokem jako šestý v pořadí. Hráči draftovaní v prvním kole mají garantovanou dvouletou smlouvu s roční opcí na další dvě sezóny. Washington tak má na Veselého opci ještě na sezónu 2014-15.

Dvaadvacetiletý český hráč, který do zámoří zamířil z Partizanu Bělehrad, loni ve zkrácené sezóně NBA odehrál 57 zápasů, v nichž měl průměr 4,7 bodu a 4,4 doskoku na zápas. Novou sezónu odstartuje s Washingtonem 30. října v Clevelandu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty