Basketbalisté Miami přejeli rozjetý Brooklyn a posunuli se do čela NBA

New York

K šestému vítězství v řadě pomohl basketbalistům Miami hlavně hvězdný Dwyane Wade, jenž dal 34 bodů a ukončil tak pětizápasovou vítěznou sérii Brooklynu. Hráči z Floridy vyhráli 102:89 a vedou NBA společně s Memphisem. Ten v sobotu v prodloužení prohrál se San Antoniem 95:99.

Miami pomohl nejlepším střeleckým výkonem v tomto ročníku Dwyane Wade.

Miami pomohl nejlepším střeleckým výkonem v tomto ročníku Dwyane Wade, jenž dal 34 bodů. LeBron James zaznamenal 21 bodů. Domácí Heat sice prohrávali s Brooklynem o 14 bodů, ale nakonec vyhráli dvanáctý vzájemný duel v řadě.

San Antonio dovedly k výhře nad Memphisem hvězdy, které nechal trenér Gregg Popovich v předchozím utkání s Miami odpočívat a klub za to dostal od vedení NBA pokutu čtvrt miliónu dolarů. Tony Parker nastřílel 30 bodů, Tim Duncan přidal 27 bodů a 15 doskoků.

Chtěli vyhrát pro trenéra

"Chtěli jsme to vyhrát pro trenéra," řekl Parker. "Vždycky za námi stál. Já osobně si vážím, co udělal pro mou kariéru. Díky tomu, jak mě vždycky chránil, hraju celé ty roky a v létě můžu nastupovat za národní tým. Stejně to mají Timmy a Manu (Ginobili)," uvedl francouzský basketbalista.

Až druhé prodloužení rozhodlo zápas v Clevelandu, kde zvítězil Portland 118:117. Nejtěsnější výhru zařídil hostům trefou za tři body dvě desetiny sekundy před sirénou Parkerův krajan Nicolas Batum.