Lakers ukončili sérii proher a porazili slabý Washington. Veselý za Wizards nenastoupil

Washington

Basketbalisté Los Angeles Lakers se po čtyřech porážkách dočkali vítězství, když porazili nejslabší tým NBA Washington 102:96. V domácím mužstvu Wizards neodehrál opět ani minutu Jan Veselý, který z posledních osmi zápasů zasáhl pouze na pár minut do dvou.

Kobe Bryant z LA Lakers mluví během utkání s Washingtonem s rozhodčím.

Lídrem Lakers byl s 30 body Kobe Bryant, přitom se prezentoval mizernou úspěšností střelby, protože proměnil jen devět z 29 pokusů. Náhradník Jodie Meeks přidal 24 bodů, Dwight Howard 12 bodů a 14 doskoků. Washington z 20 zápasů prohrál sedmnáctý, jeho nejlepším střelcem byl s 21 body náhradník Cartier Martin.

Na špici celé NBA si pozici upevnila Oklahoma výhrou 113:103 nad Sacramentem. Kevin Durant a spol. prodloužili vítěznou šňůru už o desátý zápas; naposledy takovou sérii zaznamenal klub v roce 1996, tehdy ještě jako Seattle SuperSonics.

Durant se na výhře podílel 31 body, jeho tým se ale v závěru o výsledek obával. Při vedení o 24 bodů nechal trenér Scott Brooks opory na lavičce, ale nakonec je musel ještě poslat na palubovku, poté co se Kings přiblížili na pět bodů. Zasloužil se o to zejména Isaiah Thomas, který všech svých 26 bodů nastřílel v posledních třinácti minutách.

NBA: Brooklyn - Detroit 107:105 po prodl., Cleveland - Milwaukee 86:90, Denver - Memphis 99:94, Houston - Boston 101:89, Indiana - Philadelphia 95:85, New Orleans - Minnesota 102:113, Oklahoma City - Sacramento 113:103, Orlando - Golden State 99:85, Phoenix - Utah 99:84, Toronto - Dallas 95:74, Washington - LA Lakers 96:102 (za domácí Veselý nehrál).