Volejbalisté Liberce se vrátili do čela extraligy

Liberec

Liberec opět vede volejbalovou Uniqa extraligu. Do čela před Příbram se vrátil po vítězné dohrávce 9. kola s Benátkami nad Jizerou, které porazil v domácí hale suverénně 3:0. Souboj mimo jiné otce a syna Hadravových tak vyzněl pro mladšího Jana, univerzála liberecké Dukly.

Liberecký volejbalista Ryan Burrow (uprostřed) smečuje přes blokaře Aleše Dittricha (vpravo) a Marka Nesvačila z Benátek nad Jizerou.

Benátecký tým trenéra Milana Hadravy před zápasem pod Ještědem musel řešit problémy na postu nahrávače, protože po minulém zápase s ČZU Praha odešel Tomáš Jambor. Klub narychlo získal Víta Rosenbauma z třetiligového celku Praga a ten se v pondělí střídal na palubovce s Radimem Hruškou.

Hosté, bojující o play off, proti Dukle neměli šanci. Liberec potvrdil současnou formu, kterou prodal i postupem do osmifinále evropského Vyzývacího poháru. "Získali jsme povinné tři body. Měli jsme zápas pod kontrolou, jen ve druhém setu jsme nechali soupeře zbytečně hrát a dělali chyby," řekl České televizi liberecký kouč Michal Nekola.

Jeho kolega Milan Hadrava byl zachmuřený. "Malá pochvala za druhý set, kdy jsme se snažili Liberci trochu vyrovnat, ale herně na něj nemáme," řekl.

Zápas začal minutou ticha k uctění památky bývalého trenéra reprezentace i strůjce úspěchů Českých Budějovic a svazového činovníka Milana Žáka, jenž zemřel v neděli v 68 letech po selhání srdce.