Frýdek-Místek - Olymp 1:3Volejbalistky Frýdku-Místku potrápily Olymp, ale bod nezískaly

Volejbalistky čtvrtého Frýdku-Místku potrápily v 16. kole extraligy druhý celek tabulky Olymp Praha, nakonec si ale po prohře 1:3 nepřipsaly ani bod. Vedoucí Prostějov naproti tomu neměl potíže v hale pražské Slavie, kde vyhrál hladce 3:0 a v čele má dál náskok šesti bodů.

Frýdek-Místek měl výtečný nástup a v prvním setu favorizovaného protivníka dlouho přehrával. Pražanky se vzchopily pozdě: za stavu 15:24 sice odvrátily sedm setbolů, přesto už sadu nezachránily.

V druhém a třetím dějství zlepšil Olymp hru v útoku a obě sady s přehledem vyhrál. Vyrovnaný čtvrtý set poté dospěl do koncovky, v níž domácí hráčky sahaly po vyrovnání, tři body si ale nakonec přece jen odvezl Olymp.

Trenér prostějovských obhájkyň titulu Čada se musí vyrovnat s absencí nahrávačky Jelínkové a libera Chlumské, které mu po artroskopii kolena budou chybět zřejmě až do poloviny února. Na Slavii nastoupila v hostujícím týmu na liberu Miletičová, ale svou úlohu zvládla, 19 body se blýskla její spoluhráčka Kossányiová.

Oběma zápasům předcházela minuta ticha za dvaadvacetiletou olomouckou volejbalistku Alenu Honkovou, která před týdnem náhle zemřela.