Basketbalisté Prostějova a Ostravy ve čtvrtfinále podruhé vyhráli

Basketbalisté Prostějova zdolali ve třetím utkání čtvrtfinále play off NBL Levice těsně 81:80 a ujali se vedení 2:1 na zápasy. Stejným poměrem vede Ostrava v sérii s Kolínem, který dnes zdolala 96:72.

Druhý nejlepší tým dlouhodobé části Prostějov se na vítězství nad slovenským soupeřem hodně nadřel. V úvodu poslední čtvrtiny prohrávali Orli o sedm bodů, ale závěr zvládli lépe. Levicím nepomohlo ani 23 bodů nejlepšího střelce zápasu Fieldse.

Ostrava ovládla v duelu s Kolínem všechny čtvrtiny s výjimkou druhé desetiminutovky, kterou těsně prohrála. Na výhře favorita měl velký podíl Dufault, jenž zaznamenal 21 bodů a osm doskoků. Po čtyřech trojkách dali domácí Ames (celkem 18 bodů) a kolínský Radulovič (16).

Čtvrtfinále play off basketbalové ligy mužů - 3. zápasy:
Ostrava - Kolín 96:72 (34:26, 51:45, 74:58)
Nejvíce bodů: Dufault 21, Ames 18, Wilson 17, Číž 13, Gniadek 10 - Radulovič a Ubilla po 16, Machač 14. Rozhodčí: Hruša, Matějek, Vondráček. Fauly: 23:23. Trestné hody: 27/16 - 16/10. Trojky: 12:8. Stav série: 2:1.
Prostějov - Levice 81:80 (24:21, 35:37, 57:60)
Nejvíce bodů: J. Bohačík 17, Kohout 16, Pandula 15, Švrdlík 12 - Fields 23, Kemp 17, Addinson 15, Simmons 13. Rozhodčí: Vyklický, Hošek, Baloun. Fauly: 18:25. Trestné hody: 29/22 - 17/12. Trojky: 3:4. Stav série: 2:1.