Rubriky:

Míčové sporty

Prezident Klaus převzal záštitu nad volejbalovou Dřevěnicí

18. ledna 2005 11:42 - PRAHA

Záštitu nad letošní volejbalovou Dřevěnicí převzal prezident republiky Václav Klaus. Hlava státu se rozhodla podpořit 52. ročník největšího otevřeného turnaje na antukových kurtech v Evropě. Prezidentská kancelář to potvrdila v dopise, který na sklonku minulého týdne obdržel starosta Dřevěnice Václav Sobotka.

 

PRÁVO/Michaela Říhová

Prezident přislíbil organizátorům podporu loni v létě, kdy se turnaje osobně zúčastnil. "Když jsme viděli jeho zájem, dovolili jsme si mu nabídnout patronát nad příštím ročníkem. Skutečnost, že ho přijal, je pro nás obrovská čest a uznání," řekl starosta.

Turnaj v Dřevěnici se i letos tradičně uskuteční ve dvou úvodních srpnových víkendech. Setkají se zástupci všech výkonnostních volejbalových kategorií od dorostenců až po veterány a neregistrované. Startuje pravidelně 400 až 500 družstev, což představuje téměř čtyři tisíce hráčů.

Dosud rekordní účast 589 týmů přinesl rok 1987, kdy se turnaj konal pod záštitou Mezinárodního olympijského výboru. "Věříme, že prezidentská záštita opět významně zvýší zájem veřejnosti o tuto akci. Chtěli bychom, aby právě vítězi nejprestižnější mužské extraligové kategorie na závěr přímého přenosu finále předal Václav Klaus Prezidentský pohár," uvedl předseda Sokola Dřevěnice Luboš Kraus.

V areálu s deseti antukovými dvorci a dvěma kurty pro plážový volejbal najdou účastníci turnaje zázemí i ve zbrusu nové organizační budově s klubovnou, nových sprchách a sociálním zařízení, které přišly na více než dva milióny korun.

ČTK

Zrušit