Duncan košem se sirénou porazil Welschův Cleveland

Basketbalistům Clevelandu se v posledních utkáních nedaří. V pondělí podlehli na vlastní palubovce San Antoniu 92:94, což byla jejich třetí prohra za sebou. O výhře vedoucího celku soutěže rozhodl košem se závěrečným klaksonem Tim Duncan, Kavalíři stále postrádali zraněného českého hráče Jiřího Welsche. Ani zranění kolena nezastavilo Němce Dirka Nowitzkého, aby 28 body nezařídil těsnou výhru Dallasu nad slabým New Orleans 90:86.

Tim Duncan rozhodl o výhře San Antonia nad Clevelandem - archivní foto.

V průběhu utkání vůbec nic nenasvědčovalo tomu, že se tradiční účastník utkání hvězd Tim Duncan stane hvězdou zápasu. Minul úvodních sedm střel a v prvních 19 minutách si nepřipsal ani bod. Pak se ale karta otočila a Duncan se s 20 body stal nejlepším střelcem vítězů.

Doslova tragický závěr utkání měli hráči New Yorku v souboji s Los Angeles Lakers. Ještě 46 sekund před koncem vedli o 10 bodů, přesto Lakers dokázali dovést utkání do prodloužení. Čtyři vteřiny před koncem čtvrté čtvrtiny srovnával tříbodovým hodem Kobe Bryant. V prodloužení se ale domácí Knicks vzpamatovali a zvítězili 117:115.

Hodně se natrápili hráči Dallasu se slabým New Orleans. Druhý nejhorší tým soutěže favoritovi statečně vzdoroval, přesto odešel poražen 86:90. Mavericks zachránil Němec Dirk Nowitzki, který 13 ze svých 28 bodů nastřílel v závěrečné čtvrtině.

Další dramatický zápas se hrál v Utahu, kde domácí Jazzmani porazili Los Angeles Clippers 87:86. Hosté mohli vyhrát, ale Bobby Simmons minul svůj pokus těsně před koncem zápasu. Vítězství posunulo kouče Utahu Jerryho Sloana na sedmé místo historických tabulek v počtu výher s 936 úspěšnými duely.

Cleveland - San Antonio 92:94
Nejvíce bodů: Ilgauskas 26 - Duncan 20
Nejvíce doskoků: Gooden 12 - Duncan 11
Nejvíce asistencí: James 7 - Parker 10
New York - Los Angeles Lakers 117:115 po prodl.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.