IMOS Brno - DSK 94:48IMOS Brno další překvapení nepřipustil a deklasoval DSK 94:48

Po úvodní nečekané porážce od Slovanky se basketbalistky IMOS Brnu dočkaly ve druhém kole ligy přesvědčivé výhry nad DSK 94:48. Nejlepší střelkyní favorizovaného domácího týmu byla s 21 body švédská posila Ashley Keyová, která přidala i pět doskoků a čtyři získané míče.

"Podali jsme lepší výkon, i když soupeř byl o poznání slabší než Slovanka na svém hřišti. Potěšilo mě, že všechny hráčky šly do zápasu naplno. V obraně podala navíc výborný výkon Ashley Keyová a její body jsou ve výsledku také vidět," řekl trenér Jan Bobrovský.

Jistou výhru slavil i druhý euroligový celek USK Praha, který na Folimance ovládl derby s VŠ v poměru 86:37. Favorit dovolil soupeři vstřelit v první čtvrtině jen jeden koš, do poločasové přestávky inkasovaly domácí hráčky pouhých devět bodů.

Obhájkyně titulu teď mají v čele tabulky na kontě dvě vítězství stejně jako druhý Valosun Brno, který vrátil na zem Slovanku po výhře 82:54, a Strakonice. Jihočešky po Hradci Králové zdolaly znovu doma nováčka SŠMH Brno 61:50.