Hradec Králové a Valosun prošly do semifinále ligy basketbalistek

Basketbalistky Hradce Králové a Valosunu Brno ukončily na palubovkách pražských soupeřů čtvrtfinálové série v lize. Hradecké Lvice zvítězily nad VŠ 79:70 a po výhře 3:1 na zápasy je čeká semifinále s USK Praha. Valosun vyhrál stejným poměrem sérii se Slavií, na závěr ji porazil 79:69 a může se připravovat na derby s IMOSem. O medaile budou hrát týmy, které se seřadily na prvních čtyřech místech už po dlouhodobé části soutěže.

Hradec Králové porazil vysokoškolačky posedmé z osmi vzájemných zápasů v této sezoně a do semifinále prošel druhým rokem po sobě. Ve čtvrtém duelu zpočátku mířil za pohodovým vítězstvím, ale v posledních třech minutách prvního poločasu ztratil čtrnáctibodový náskok a o přestávce to bylo 41:41. Domácí tým pak krátce i vedl, ale v poslední čtvrtině si Lvice vzaly zpět dvouciferný náskok.

Hvězdou vítězného celku byla Kateřina Křížová s 27 body a sedmi doskoky, Michaela Hartigová si připsala double double za 12 bodů a 11 doskočených míčů. Východočešky trefily deset trojek.

Valosun je v semifinále poprvé od roku 2011. Slavii porazil v sérii potřetí za sebou po úvodní domácí prohře a celkově pošesté v sezoně. Brňanky ve čtvrtém čtvrtfinále ani jednou neprohrávaly, rovněž ale přišly v prvním poločase o dvouciferný náskok. Prodloužení série však nepřipustily, v poslední čtvrtině vzaly soupeři naděje desetibodovou šňůrou. Lenka Šípová dala 25 bodů, Amber Spragueová k 16 bodům přidala 10 doskoků.

Čtvrtfinále play off basketbalové ligy žen - 4. zápasy:
VŠ Praha - Hradec Králové 70:79 (16:23, 41:41, 56:57)
Nejvíce bodů: Kar. Elhotová 17, Pohunková 14, Záplatová 12 - Křížová 27, Kuthanová 17, Hartigová 12. Konečný stav série: 1:3.
Slavia Praha - Valosun Brno 69:79 (18:27, 34:42, 48:56)
Nejvíce bodů: Johnová 15, Jonesová 14, Nezdařilová 9 - Šípová 25, Spragueová 16, Wardová 12, Sedláková 10. Konečný stav série: 1:3.
Semifinálové dvojice: USK Praha - Hradec Králové, IMOS Brno - Valosun Brno.