Rubriky:

Míčové sporty

Česko - Chorvatsko 3:2

Volejbalistky zdolaly v Grand Prix Chorvatsko a budou hrát finále

16. srpna 2014 17:41 - Samokov

České volejbalistky si po vítězné bitvě s Chorvatskem zahrají v bulharském Samokovu finále třetí skupiny Grand Prix. Nad pátým celkem posledního mistrovství Evropy zvítězily 3:2 a v neděli budou bojovat s domácími Bulharkami o postup do vyšší výkonnostní skupiny. V letošní Grand Prix zůstaly české reprezentantky neporažené.

 

Václav Šálek, ČTK

Tým pod vedením italského kouče Carla Parisiho suverénně prošel základní fází, v níž vyhrál bez ztráty bodu všech šest zápasů. Nad Chorvatskem už v červenci vyhrál 3:1, dnes na Final Four v bulharském Samokovu ho však čekal silnější soupeř.

"Oproti předchozímu zápasu, který jsme odehráli v Kazachstánu, jim přibyla Maja Poljak, která je na blokařské pozici jednou z nejlepších hráček na světě," přiblížila Markéta Chlumská, hrající na liberu, zpravodaji Radiožurnálu. A Poljaková patřila k nejvíce bodujícím hráčkám Chorvatek, které v zápase vedly 1:0 a 2:1 na sety.

První sadu ztratily české volejbalistky po neproměněném setbolu 26:28, pak dominovaly na bloku ony a srovnaly stav. Třetí set zahájily šňůrou nezdarů až na 0:6 a ztrátu už nedohnaly, ale dál bojovaly. Po další změně stran naopak šly Češky rychle do vedení a bodově navrch měly od začátku i ve zkráceném setu. Tie-break vyhrály 15:10.

"Neměly jsme dneska úplně dobrý den. Dělaly jsme hodně chyb, ale jsme moc rády, že jsme to zvládly," řekla televizi mezinárodní federace FIVB kapitánka Helena Havelková. Na nedělní vyvrcholení Grand Prix se moc těší. "Celé léto jsme dřely pro Final Four, doufám, že zítra ze sebe dostaneme to nejlepší," dodala.

Semifinále Grand Prix volejbalistek skupiny 3 v Samokovu (Bulharsko):
ČR - Chorvatsko 3:2 (-26, 21, -20, 21, 10)
Sestava a body ČR: Smutná 5, Vanžurová 6, Trnková 14, Havlíčková 27, Havelková 24, Sajdová 7, libero Chlumská - Kvapilová 2, Dostálová, Vincourová 2.
Bulharsko - Kazachstán 3:1 (16, 23, -21, 14).
ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty