Rubriky:

Míčové sporty

Kolocová se Slukovou odvrátily dva mečboly a vyhrály Superpohár

16. srpna 2014 21:06 - Praha

Kristýna Kolocová s Markétou Slukovou vyhrály turnaj Superpoháru v plážovém volejbalu v Praze, ve finále však favoritky dvakrát dělil od porážky jediný míč. V souboji českých jedniček a dvojek na Císařské louce nakonec porazily Martinu Bonnerovou a Barboru Hermannovou 15:11 v třetím setu.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Bonnerová s Hermannovou se do finále probojovaly z opravného pavouku po prohře v druhém kole, takže měly v nohách o dvě utkání více. Kolocová se Slukovou naopak procházely turnajem suverénně, všechny čtyři zápasy před finále odehrály s výsledkem 2:0.

Ve finále ale začaly Bonnerová s Hermannovou mnohem lépe a první set vyhrály o šest bodů. V koncovce druhé sady pak měly dva mečboly, jenže favorizované soupeřky se pokaždé ubránily a nakonec zvítězily 23:21. Tie-break pak už vítězky dvou letošních turnajů Světového okruhu s přehledem ovládly.

"Holky výborně podávaly, my jsme na příjmu dost trpěly," uznala v České televizi Sluková. "Druhý set jsme vyhrály se štěstím, což je zlomilo a nás nakoplo," řekla Kolocová.

Na pražském Super Cupu Bonnerová s Hermannovou prvenství obhajovaly, Kolocová se Slukovou však loni nehrály. Mužský turnaj vyvrcholí na Císařské louce v neděli, finále je na programu od 16:00.

Turnaj Superpoháru v plážovém volejbalu žen v Praze na Císařské louce:
Finále:
Kolocová, Sluková - Bonnerová, Hermannová 2:1 (-15, 21, 11)
O 3. místo:
Grygarová, Gálová - Cebáková, Bendíková 2:1 (16, -16, 13).
ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty