Basketbalistky USK začaly sezónu jasnou výhrou nad Valosunem

Brno

Basketbalistky ZVVZ USK Praha vstoupily do sezóny jasnou výhrou 96:65 na hřišti Valosunu Brno. Obhájkyně titulu rozhodly šňůrou 16:0 ve druhé čtvrtině, kterou táhla nová srbská posila Sonja Petrovičová, s 24 body nejlepší střelkyně zápasu. Hvězdou 3. kola se stala Sarina Simmonsová, která jako devátá hráčka v historii pokořila hranici 40 bodů v utkání a dovedla Slovanku k výhře 82:77 na hřišti VŠ Praha.

Pražanky v této sezóně sehrají v základní části jen venkovní zápasy, do soutěže tak vstoupily o týden později než ostatní týmy. Od začátku potvrzovaly velkou ofenzivní sílu, Valosun se však v první čtvrtině držel hlavně zásluhou reprezentantek Sedlákové a Adamcové.

Rozhodující fáze přišla v polovině druhé čtvrtiny, kdy od stavu 24:33 daly hostující hráčky 16 bodů za sebou a získaly vedení o 25 bodů. O devět bodů v této pasáži se postarala Petrovičová, jež hned v prvním utkání potvrdila, že bude patřit mezi největší hvězdy soutěže. K 24 bodům přidala i pět získaných míčů a čtyři asistence, čímž předvedla zatím nejlepší individuální výkon této sezóny.

Trenérka Natália Hejková si pak už mohla dovolit rozprostřít zátěž mezi celý kádr a jen Robinsonová a nová posila Matovičová do hry nezasáhly. A rovněž se mohlo pracovat na souhře před tím, než USK za týden vstoupí do Evropské ligy domácím soubojem s velkým favoritem Jekatěrinburgem.

Americká posila Slovanky Simmonsová v prvních dvou kolech dala osm a 14 bodů, ale tentokrát střelecky explodovala a blýskla se 40 body. Jen o šest bodů zaostala za rekordem soutěže, k tomu přidala i 15 doskoků.

Třemi výhrami ze tří zápasů se chlubí Hradec Králové, který si po IMOSu Brno vyšlápl i na překvapení soutěže Nymburk, který Východočešky doma udolaly 86:77. Hned pět hráček se na tom podílelo dvouciferným počtem bodů, nejvíce pak se 16 body Zavázalová. Nymburku k odvrácení první porážky v sezoně nepomohlo ani 24 bodů Mišurové.

Hráčky IMOSu Brno napravily prohru s Hradcem výhrou 73:57 v Karlových Varech. Nejvíce k tomu přispěly zahraniční posily Telemondová (18 bodů) a Smithová (17 bodů a 10 doskoků).