Nymburští basketbalisté hladce zdolali poslední Brno

Brno

Basketbalisté Nymburka zvítězili v utkání 14. ligového kola v hale posledního Brna 88:62. Obhájci mistrovského titulu rozhodli o očekávané výhře hned v úvodu, první čtvrtinu vyhráli dvacetibodovým rozdílem.

Jiří Welsch z Nymburka v utkání Evropského poháru proti celku Virtus Řím.

Nymburk nastoupil v Brně den po návratu z vítězného zápasu Evropského poháru v Seville. Favorit sice s domácím týmem prohrál druhou i poslední čtvrtinu, ale v lichých desetiminutovkách si zabezpečil pohodlný náskok. Jeho nejlepším střelcem byl autor 22 bodů Garrett Stutz. Brňané sice stříleli lépe zdálky, ale z třinácti trestných hodů proměnili jen čtyři.

V tabulce, v níž rozhoduje procentuální úspěšnost, je Nymburk s jednou prohrou druhý za Pardubicemi.

Basketbalová Kooperativa liga mužů - 14. kolo:
Brno - Nymburk 62:88 (5:25, 27:42, 38:68)
Nejvíce bodů: Zachrla 15, Krakovič 12, Šiška 10 - Stutz 22, Kříž 19, Pomikálek 12, Hruban 10. Fauly: 19:17. Trestné hody: 13/4 - 13/11. Trojky: 6:3. Doskoky: 23:31.