Basketbalistky Slavie nedaly dohromady tým pro zápas v Nymburku

V basketbalové lize žen bylo odloženo sobotní utkání Nymburka se Slavií Praha, která kvůli zdravotním problémům svých hráček nebyla schopná postavit tým. Náhradní termín zápasu 8. kola bude teprve určen.

Slávistky potkal podobný osud už loni v listopadu, kdy kvůli nedostatečnému počtu hráček předčasně skončil jejich zápas s Trutnovem. Tehdy dorazily Pražanky na utkání v šesti, ale při rozcvičce se zranila pivotka Kubusová. Po třinácti minutách pak odstoupila kvůli zranění i kapitánka Johnová a ze zbylé čtveřice se tři basketbalistky vyfaulovaly, takže zápas byl ukončen ještě před poločasem.

Východočeské derby přineslo ofenzivní bitvu, v níž Trutnov díky výkonu v druhém poločase zdolal Hradec Králové 101:87. S 30 body byla nejlepší střelkyní zápasu Prokešová, jíž zdatně sekundovaly Mannová (27) a Ostarellová (22), která přidala 15 doskoků.

Před Hradec se na druhé místo tabulky posunul o skóre IMOS Brno, kterému pomohla k výhře nad Ostravou 68:54 i nová posila Fontenetteová, jež dala 15 bodů.