Chicago - Golden State 102:112Golden State má dvanáct výher v řadě a dál vládne celé NBA

New York

Basketbalisté Golden State porazili v sobotním utkání NBA silné Chicago na jeho palubovce 112:102 a dvanáctou výhrou v řadě si vylepšili klubový rekord. V souboji silných týmů Západní konference si Houston poradil s Phoenixem 100:95 a druhou výhru v sezóně získala Philadelphia, jež udolala domácí Detroit 108:101 po prodloužení.

Hráči Golden State Warriors Draymond Green (číslo 23) a Stephen Curry se radují při zápase proti Chicagu Bulls.

Chicagu se celkem podařilo ubránit ostrostřelce Stephena Curryho a Klaye Thompsona, ale jakoby zapomněli na Draymonda Greena, jenž si vylepšil osobní rekord na 31 bodů a sedmi trojkami naprosto zaskočil obranu Bulls. Curry s Thompsonem trefili dohromady jen 14 z 37 střel, ale Warriors to překonali a vládnou celé lize s bilancí 17-2.

„Ti kluci se trénují tak snadno. Jsou tak moc talentovaní a přitom tak nesobečtí. Mám prostě velké štěstí," neskrýval nadšení trenér Steve Kerr, jenž přišel k týmu před sezónou. Pau Gasol se v poraženém týmu blýskl 22 body a 20 doskoky, Bulls se ale dopustili 22 ztrát.

Houston stále trápí velká marodka, přesto má druhou nejlepší bilanci v celé lize (16-4). Výhra nad Phoenixem byla čtvrtá v řadě. Při návratu rozehrávače Patricka Beverleyho do sestavy vedli už o 22 bodů, přesto museli v závěru o výhru zabojovat. „V druhé půli jsme je jasně přehráli, ale nemůžeme prohrávat v poločase o 20 bodů," povzdechl si trenér Phoenixu Jeff Hornacek.

V souboji týmů z úplného dna NBA prohrál Detroit podruhé za sebou po prodloužení a jeho šňůra porážek už trvá 11 zápasů. Pistons nedali v nastavené pětiminutovce koš ze hry a soupeř se k nim v tabulce přiblížil. „Je to skvělé pro tyhle kluky, že zvládli těžkou koncovku venku a máme další výhru. Jsem pyšný, že jsme se dostali přes tu šňůru porážek a nyní se postupně zlepšujeme," řekl trenér Sixers Brett Brown.

Blake Griffin přispěl 30 body k výhře Los Angeles Clippers nad New Orleansem a překonal v kariéře hranici 7000 bodů. Sousedé kalifornského týmu v tabulce Západní konference San Antonio Spurs i bez zraněných rozehrávačů Tonyho Parkera a Manua Ginóbiliho předvedli svůj nejlepší střelecký výkon v sezóně a bez potíží přehráli Minnesotu 123:101.

Výsledky NBA:
Chicago - Golden State 102:112
Detroit - Philadelphia 101:108 po prodl.
4.Utah2051525,0
5.Minnesota1941521,1