Rubriky:

Míčové sporty

Volejbalisté Českých Budějovic porazili Karlovarsko a jsou druzí

10. února 2015 21:06 - České Budějovice

Volejbalisté Českých Budějovic porazili v dohrávce 16. kola extraligy 3:1 Karlovarsko. Úřadující čeští mistři se po vítězství dostali díky skóre před svého dnešního soupeře, jenž má navíc odehráno o zápas víc.

Do sestavy Českých Budějovic se vrátil univerzál Michal Kriško, trenér ligového nováčka Petr Brom mohl zase využít hráče, kteří jihočeskou palubovku velmi dobře znají (Rojas, Kust, Sukuba). Diváci od začátku aplaudovali skvělým výměnám. Hostům se dařilo podání, Jihostroj byl lepší v útoku. Velmi vyrovnaný první set v koncovce vybojovali Jihočeši.

Druhý set začali lépe domácí, výborným podáním a několika bloky odskočili soupeři a na vítězné vlně dopluli suverénně až do závěru setu (25:16). Západočeši se nevzdali, bojovali o každý míč. Jejich vedení donutilo domácího trenéra Jana Svobodu k výměně nahrávačů. V této fázi setu jakoby na Jihostroj padla deka, přestalo se jim dařit. Karlovarsko vydřelo třetí set 26:24.

Oživený Jihostroj se poté opět rozjel k výbornému výkonu, čtvrtý set byl plně v jeho režii. Spanilou jízdu ukončil tvrdou ranou Radek Mach. "Hráče musím pochválit. Vyzdvihnu Zapletala, který nás restartoval ve třetím setu. Přečetli jsme nahrávače Karlovarska, dodrželi jsme taktiku. Nejlepším hráčem zápasu byl Kriško, zahrál v pravou chvíli," uvedl domácí trenér Svoboda.

Jeho protějšek Brom se s ním při volbě muže zápasu shodnul. "Nejvíc nám ubližoval Kriško, na kterého jsme se chtěli soustředit. On lámal stav," řekl bývalý českobudějovický kouč.

Uniqa extraliga volejbalistů - 16. kolo:
České Budějovice - Karlovarsko 3:1 (23, 16, -24, 17)
Nejvíce bodů: Kriško 22, Mach 17, Kuliha 13 - Mihajlovič 16, Loftesnes 11, Sukuba 10.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty