Rubriky:

Míčové sporty

Mazáci v basketbalovém Utkání hvězd porazili mladíky

16. března 2015 21:18 - Praha

V Utkání hvězd české Národní basketbalové ligy vyhrály zkušenosti, když tým "Mazáků", složený z hráčů nad 28 let, porazil 126:116 výběr "Mladých pušek". Nejužitečnějším hráčem byl zvolen ostravský Corey Muirhead, který byl s 23 body nejlepším střelcem Mazáků.

 

Kateřina Šulová, ČTK

"Nešel jsem do zápasu s tím, že budu MVP, ale trenér mě nechal hodně hrát a měl jsem hodně dobrých pozic. Vždy se snažím hrát nejlépe, jak umím, a dnes to vyšlo. Navíc jsem se i dobře bavil," řekl novinářům Muirhead.

Lépe začali mladíci, kteří potvrdili, že chtějí starší hráče uběhat, ale postupně začali více chybovat a přesněji hrající Mazáci získali vedení na svou stranu. Mladíky táhla zejména jindřichohradecká dvojice Autrey a Robinson, ale Mazáci už výhru nepustili.

"Mladí mají plno řečí, ale nalijme si čistého vína, neměli šanci," řekl děčínský pivot Jakub Houška. "Na konci se i bránilo. Dobře to gradovalo, užili jsme si to a myslím, že to se to povedlo. Udělali jsme i pár vtípků, chtěli jsme se bavit. Bylo to dobré odreagování. Celkově se to povedlo," dodal.

"O výsledek nebo o výkon v zápase úplně nešlo. Chtěli jsme hlavně pobavit diváky, pobavit sebe, dobře si zahrát. Sešli jsme se s protihráči z ostatních týmů a máme čas si popovídat, na to v sezoně čas není," komentoval zástupce Mladých pušek Matěj Svoboda.

Nejlepším smečařem se stal jindřichohradecký rozehrávač Brison White, který ve finále porazil svého amerického spoluhráče Donalda Robinsona dlouhým smečem po nahození o zem. Robinson se pokoušel o těžký smeč s prohozením míče pod nohou, ale ani jeden ze čtyř pokusů mu nevyšel.

"To je škoda, kdyby mu to vyšlo, byl by jistě vítězem on. Takhle mám ale alespoň já svůj první smečařský titul v kariéře," těšilo Whitea, který měří jen 183 centimetrů. "Ale smečování je moje nejoblíbenější disciplína. Jsem malý, ale o to více jsou pak lidé překvapení," dodal.

Elhotová trápila muže v trojkách

Ve střelbě trojek se málem zrodilo překvapení. Hráčka USK Praha Kateřina Elhotová vyhrála první kolo, když 16 body porazila zbylých sedm účastníků včetně čtyř mužů. Ve finále svůj výkon zopakovala, jenže prostějovský Pavel Slezák "chytil slinu", v jednu chvíli proměnil devět pokusů za sebou a s 19 body získal korunu krále trojkařů.

"Mrzí to, ale Pavel byl prostě lepší. Každopádně porovnávat se s chlapama úplně nejde. Pro mě je hlavní, že nemám ostudu. Lidé mě hnali, to mi pomohlo," řekla Elhotová.

Dovednostní slalom vyhrál rodinný klan Vyoralů, když ligového hráče Tomáše a jeho sestru reprezentantku Terezu doplnil i jejich otec, rovněž bývalý reprezentant Vladimír Vyoral.

Pořadatelé připravili pro téměř vyprodanou pražskou halu Královka i velkou taneční show zpěvačky Olgy Lounové, světelný videomapping a vystoupení roztleskávaček. Pro nadaci Dech života se v rámci akce Každý koš pomáhá vybralo zhruba 200 tisíc korun, když přispěly i oba týmy.

"Pořadatelé odvedli velmi dobrou práci a podařilo se jim udělat velmi slušnou show. Přišlo i docela dost diváků a to bylo příjemné. Těžko dosáhneme kvalit All Star v NBA, ale svoji kvalitu tenhle večer měl. Lidem se to líbilo snad včetně téhle hry," dodal Svoboda.

Utkání hvězd Národní basketbalové ligy v Praze:
"Mazáci" - "Mladé pušky" 126:116 (25:34, 62:64, 93:89)
Nejvíce bodů: Muirhead 23, Ličartovský 18, J. Houška 13, Benda 12, Washington a Slezák po 11, Sanders 10 - Robinson 23, Autrey 20, Pomikálek 15, Svoboda 11. Nejužitečnější hráč: Muirhead.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty