Rubriky:

Míčové sporty

Kiki slaví po rozchodu s Maki první úspéch. S novou parťačkou získala domácí titul

30. srpna 2015 19:11 - Praha

Plážová volejbalistka Kristýna Kolocová se s novou spoluhráčkou Hanou Skalníkovou stala mistryní republiky. Ve finále šampionátu v Praze porazily hladce 2:0 na sety Vendulu Haragovou a Michaelu Formánkovou. Mezi muži se překvapivými vítězi stali David Kufa s Davidem Lencem.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Tomuto páru, jež nakonec skončil třetí, ale oplatily dva týdny starou porážku ze semifinále Superpoháru v Praze a finále už pak jednoznačně ovládly. V duelu se zkušenými volejbalistkami, které působí zejména ve Francii, vůbec neprohrávaly.

Skalníková, kterou soupeřky vyhledávaly svými servisy, byla v útoku takřka neomylná. Společně s Kolocovou odskočily v prvním setu na 14:8 a zvítězily 21:14. Druhou sadu zahájila nově složená dvojice sérií šesti bodů. Haragová s Formánkovou se dokázaly opakovaně přiblížit na tři až čtyři body, ale vždy znovu ztrácely. Hned první mečbol za stavu 20:15 proměnila Skalníková úspěšným blokem.

Titul je pro Kolocovu zadostiučiněním

Kolocová uznala, že po bolestivém rozpadu pátého páru olympijských her v Londýně je pro ni domácí titul zadostiučiněním. "Jsem vděčná za podporu od diváků, které se nám dostalo, a Háně za to, co předvedla," řekla v rozhovoru České televizi. Společně se Skalníkovou plánuje ještě Superpohár v Opavě, pak se chystá prozradit další plány.

Skalníková, která se pod dívčím jménem Klapalová zúčastnila s Lenkou Háječkovou olympiády v Londýně, si návrat po krátké mateřské pauze užívá. "Bylo to malinko obtížné, ale s Kristýnou za zády to bylo lehčí," řekla. Nevadilo jí, že drtivá většina podání mířila na ni. "Jsem ráda, že jsem to ustála, jak jsem to ustála," doplnila.

Mužské finále, které nabídlo souboj sourozenců Davida a Roberta Kufových, bylo mnohem vyrovnanější. První set vyhráli 21:16 Davidové Kufa a Lenc, ale favorizovaní Robert Kufa s Janem Dumkem ve druhé sadě méně chybovali a získali ji pro sebe v poměru 21:19. V rozhodující sadě několikrát neudrželi dvoubodový náskok, ale i tak si jako první vypracovali postupně dva mečboly. Neproměnili je a outsideři se díky servisu Davida Kufy dostali do výhody. Proměnili svůj čtvrtý mečbol a zvítězili 20:18.

Bronzovou příčku v mužském turnaji vybojovali Petr Beneš s Michalem Bízou.

Mistrovství ČR v plážovém volejbalu v Praze:
Ženy - finále:
Kolocová, Skalníková - Haragová, Formánková 2:0 (14, 15)
Muži - finále:
D. Kufa, Lenc - R. Kufa, Dumek 2:1 (16, -19, 18)
Mistrovství Evropy v plážovém volejbalu do 22 let v Macedo de Cavaleiros (Portugalsko):
Muži:
Finále:
Bryl, Kujawiak (3-Pol.) - Di Giantommaso, Thiercy (13-Fr.) 2:0 (17, 12)
O 3. místo:
Veličko, Sivolap (27-Rus.) - Perušič, Váňa (9-ČR) 2:0 (24, 14)
Ženy:
Finále:
Betschartová, Eiholzerová (3-Švýc.) - Kociolková, Stragová (20-Pol.) 2:0 (19, 18)
O 3. místo:
Povilaityteová, Dumbauskaiteová (8-Lit.) - Dabižová, Makroguzovová (7-Rus.) 2:1 (-18, 25, 12)
ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty