Valosun KP Brno - Miskolc 73:77Brňanky zkazily poslední čtvrtinu, pohár začaly prohrou

Brno

Basketbalistky Valosunu Brno vstoupily do Evropského poháru domácí prohrou s Miskolcem 73:77. O výsledku rozhodla závěrečná čtvrtina, v níž se Brňankám s výjimkou přesně zakončující Vlkové přestala dařit střelba.

Přitom ještě v 31. minutě Valosun vedl rozdílem sedmi bodů (64:57). Maďarský tým ale pak zvýšil agresivitu, zpřesnil obranu a těžil z rychlých protiútoků.

Naopak domácí basketbalistky padly do herního útlumu. Ještě devadesát sekund před koncem Vlková tříbodovou střelou srovnala na 73:73, zvrátit nepříznivý vývoj se už ale Brňankám nepodařilo.

Evropský pohár basketbalistek - skupina G, 1. kolo:
Valosun KP Brno - Aluinvent Miskolc 73:77 (23:20. 40:38, 58:55)
Nejvíce bodů: Vlková 20, Sanfordová 16, Šujanová 15 - Brewerová 20, Horitová 15, Czanková a Rasheedová po 11. Fauly: 25:19. Trestné hody: 9/8 - 27/20. Trojky: 5:5. Doskoky: 34:34.