Na házenkářském MS jsou známy semifinalistky

PETROHRAD

Na mistrovství světa házenkářek v Petrohradu se v úterý rozhodlo o všech semifinalistkách. Ze čtvrtfinálové skupiny I postoupily Maďarky a domácí Rusky, ve skupině II si už před posledním kolem zajistily umístění na prvních dvou příčkách Rumunky a Dánky.

Rumunky, přemožitelky českého výběru z baráže o postup na šampionát, porazily Německo vysoko 37:26, k čemuž jim pomohla především autorka dvanácti branek Valentina Neli Ardeanová- Nilseiová. Ta hned pět branek vstřelila v posledních jedenácti minutách prvního poločasu, kdy si její tým vypracoval rozhodující šestibrankový náskok. Po přestávce ho Rumunky ještě navýšily a mají šanci poprvé od roku 1973 získat na světové scéně medaili. Na titul čekají už třiačtyřicet let.

Společně s nimi postupují i olympijské vítězky Dánky, které porazily 22:19 obhájkyně titulu Francii. Po prakticky vyrovnaném prvním poločase, který vyhrály o jedinou branku 11:10, o svém vítězství rozhodly v úvodu druhé půle, kdy si vypracovaly klíčový třígólový náskok. Ve čtvrtek se s Rumunkami v přímém souboji utkají o první příčku ve skupině.

Skupině I zatím vévodí s plným bodovým ziskem Maďarky a Rusky. Maďarky dnes zvítězily nad Nizozemskem vysoko 37:30 především díky výbornému začátku zápasu, kdy už v jedenácté minutě vedly o sedm branek (9:2).

Domácí výběr pak porazil 26:22 úřadující evropské šampiónky z Norska, které však na světový šampionát přijely bez tří zraněných opor. V 10. minutě druhé půle ještě sice Rusky prohrávaly o dva góly, ale následující osmiminutový úsek vyhrály 7:1 a otočily zápas. O vítězkách skupiny se rovněž rozhodne ve čtvrtečním vzájemném zápase dvou vedoucích celků.

MS v házené žen
Skupina I
Korea - Chorvatsko 38:34 (20:19), Maďarsko - Nizozemsko 37:30 (21:16), Norsko - Rusko 22:26 (11:12)