Basketbalisté Toronta zvítězili v NBA v Orlandu

NEW YORK

Basketbalisté Orlanda prohráli v pondělním utkání NBA s nejslabším celkem dosavadního průběhu soutěže Torontem 90:92. Raptors dosáhli pátého vítězství v sezoně, počtvrté přitom uspěli v soupeřově domácím prostředí. Rozhodující tříbodový koš, který ukončil třízápasovou sérii porážek kanadského týmu, vstřelil osm vteřin před koncem Morris Peterson.

Neúspěšné období Orlanda se naopak prodloužilo, Magic prohráli posedmé z posledních devíti zápasů. "Tohle byla nešťastná porážka. Musíme se zbavit tohoto zvyku, že uděláme dva kroky kupředu a pak zase jeden zpátky, než se znovu pohneme dopředu," řekl trenér Orlanda Brian Hill.

Detroit si upevnil pozici ligového lídra vítězstvím 106:104 po druhém prodloužení v Memphisu. Hlavním tahounem hostů byl Chauncey Billups, který nastřílel 30 bodů a přidal devět asistencí. Ještě o dva body lepší byl domácí Pau Gasol, porážce Grizzlies ale nezabránil.

Billups si napravil reputaci

Rozhodující koš proměnil Billups, který si tak napravil reputaci po nevydařených pokusech v poslední vteřině normální hrací doby i prvního nastavení. V druhém už se tři desetiny sekundy před sirénou nemýlil. "Byl jsem šťastný, že jsem dostal další šanci," řekl po zápase devětadvacetiletý rozehrávač.

Rashard Lewis ze Seattlu pomohl svému týmu k vítězství 111:101 nad Washingtonem jen několik hodin poté, co se zodpovídal před soudem z řízení v opilosti. Soukromými problémy se ale na hřišti nenechal rozptylovat a třiceti body pomohl SuperSonics ukončit sérii čtyř domácích porážek.

Tým Charlotte zvítězil v prodloužení o tři body nad Sacramentem, v zápase však přišel o Emeku Okafora. Ten musel v třetí čtvrtině odstoupit kvůli zranění kotníku.

Výsledky:
Orlando - Toronto 90:92, Boston - Golden State 109:98, Charlotte - Sacramento 106:103 po prodl., Memphis - Detroit 104:106 po druhém prodl., Seattle - Washington 111:101.