Prostějov porazil Pardubice a vystřídal je na třetím místě v NBL

Prostějov

Basketbalisté Prostějova porazili v dohrávce 16. kola Pardubice 90:69 a vystřídali Východočechy na třetím místě tabulky NBL. Orli se vrátili na vítěznou vlnu, ze které po předchozích osmi výhrách spadli ve čtvrtek po jednobodové domácí porážce od vedoucího Děčína. Zároveň Pardubicím téměř oplatili říjnovou porážku o 23 bodů.

Po vyrovnané první čtvrtině zápas rozhodlo druhé hrací období, ve kterém domácí hráči trefili hned šest tříbodových střel a také předvedli od stavu 37:31 třináctibodovou šňůru. V úvodu poslední desetiminutovky jejich náskok narostl až na 28 bodů (85:57). Celkem trefili 11 trojek proti soupeřovým dvěma a měli pět dvouciferných střelců s lídrem Lukášem Palyzou, autorem 20 bodů.

"Dávali jsme koše zvenku, soupeř na to musel zareagovat a nám se tím otevřel prostor pod košem. Těch zbraní jsme dnes měli spoustu. Jsem rád, že jsme se otřepali z té nešťastné porážky s Děčínem," řekl v televizním rozhovoru domácí kouč Zbyněk Choleva. "Ten zápas se zlomil naší obranou ve druhé čtvrtině. Soupeři jsme nechali příliš otevřených střel," konstatoval pardubický trenér Dušan Bohunický.